Videa

19. října 2013 11:50

Dagmar Dandová

Exkluzivně: vystřižená sexy scéna z filmu Hříšný tanec

Americký romanticko-hudební snímek z roku 1987 Hříšný tanec se stal populární po celém světě a z hlavních hrdinů Jennifer Grey a Patricka Swayze udělal hvězdy. Přináším vám vystřižené scény, které dělají tento tanec ještě hříšnější...

Věděli jste o Hříšném tanci, že...

- Rozpočet na film byl jen šest milionů dolarů, ale celosvětově vydělal přes dvě stě milionů

- Hříšný tanec byl druhým filmem pro scenáristku Eleanor Bergsteinovou. Za ten první dostala anticenu Zlatá malina pro nejhorší scénář.

- Původně měli hrát role Frances alias Baby a Johnyho herci Billy Zane a Sarah Jessica Parkerová.

- Další adept na roli Johnyho byl Kavin Bacon, ale ten ji odmítl.

- Jennifer Grey bylo v době natáčení sedmadvacet let a hrála sedmnáctiletou Baby.

- Slavná scéna, kdy Grey se Swayzem dělali zvedací figury v jezeře, se točila v Severní Karolíně až v říjnu, kdy z několika stromů již opadalo listí, takže je pak trikaři museli ve studiu domalovávat. Herci měli tak zmrzlé promodralé rty, že je režisér nemohl točit z detailu.

- Scéna, když se Grey rozesměje potom, co jí Patrick pohladí po rukou a jí to lochtá, vznikla spontánně. Režisér za to herečce původně vynadal, že scénu zkazila. Nakonec to ale v konečném střihu nechal, protože to na něj působilo velice přirozeně.

- Stejně tak scéna, kdy se herci při nácviku tance plazí po podlaze, vznikla náhodou. Grey a Swayze se rozehřívali před tancem na zemi a režisérovi se jejich improvizace zalíbila.

- Slavnou Johnnyho hlášku: "Baby nebude sedět v koutě", zařadil Americký filmový institut do stovky nejoblíbenějších citátů v historii kinematografie.

- Deska s písněmi z filmu Hříšný tanec patří mezi nejžádanější alba světa. Prý se ho prodalo až 42 milionů kopií.

Fotogalerie


Přečtěte si také