Videa

28. února 2015 16:50

Ivana Nádvorníková

Janek Ledecký má šikovné děti: Dcera sportovkyně, syn malíř (Top Star video)

Celá řada osobností existuje a tvoří i navzdory nějakému hendikepu. Monacký kníže Albert je diskrafik, Bedřich Smetana ohluchl a syna Janka Ledeckého Jonáše označují nejen jeho profesoři za velký výtvarný talent a to i přesto, že je Jonáš barvoslepý.

Proto se věnuje zejména černobílé kresbě. Jeho první výstava, kterou vyprodal, ale byla plná obrazů, které hýřily barvami, nicméně které ale jejich autor při malování neviděl.Jonáš, syn Janka Ledeckého, se kromě malování věnuje hudbě stejně jako jeho otec. Ten přiznává, že malování až tak nerozumí, ale když to Jonáš na koncertě pořádně rozbalí, zahřeje ho u srdce. Janek Ledecký může být pyšný i na svou dceru. Ester je snowboardovou šampiónkou a letos se stala mistryní světa v paralelním slalomu.

"Nikdy jsem neměl v plánu malovat," říká Jonáš. Když jeho otec Janek našel jeho akty, řekl mu, že by měl udělat výstavu. A jako správný syn ho Jonáš poslechl. A tak to celé začalo. Zajímavé je, že o svém tátovi mluví jako o Jankovi. Svými obrazy se živí. Menší díla prodává za 5000 korun, větší stojí jednou tolik (kdybyste si některý chtěli koupit). Co vlastně JOnáš maluje? Podívejte se na video... I sám Jonáš říká, že je lepší malíř než muzikant.

Iv

Mohlo by vás zajímat:

Další videa najdete ZDE.

Sdílejte článek
Štítky obraz výstava milování malíř Janek Ledecký Top Star magazín malířství

Přečtěte si také