Videa

25. února 2015 08:50

Ivana Nádvorníková

Super retro: Takhle žily první modelky v Čechách!

První modelky u nás v Čechách? Tehdy se jim říkalo manekýnky! Za minulého režimu to byla jen hrstka nejžádanějších, nejobdivovanějších a nejslavnějších krásek.

Jednou z nich byla např. Milada Karasová, která později už pro světový topmodeling objevila jiné krásné Češky. „Pro mne to tehdy byl jeden velký flám,“ vzpomíná paní Milada na dobu, kdy sama chodila po přehlídkovém mole. „Dneska ti mladí jen dřou, dřou a dřou, neužijou si žádnou legraci. Nám tehdy vůbec nic nechybělo,“ zavzpomínala na doby, kdy byl v Čechách modeling v úplných začátcích.

„Jezdily jsme po celém světě. Byla to krásná, úžasná doba,“ říká další bývalá československá topmodelka, Melánie Vančurová a dodává, že si tehdy dívky snad ani neuvědomovaly, jak se mají dobře a jaké byly hvězdy.

Ze začátku byl modeling pro modelky velice mírný. Za minulého režimu neměly dámy k dispozici ani žádné vizážistky. „Líčily jsme se samy,“ vzpomínají dnes bývalé topmodelky. A jejich míry? „Zase až tak jsme normy nesplňovaly. Já měla vždycky kolem zadečku o trochu víc centimetrů,“ směje se dnes Milada Karasová. Nikomu to ale tehdy nevadilo.

Jak se tehdejší modelky o sebe staraly? Jak cvičily? Co jedly? Budete překvapeni, až se dozvíte pravdu. A taky se vám asi bude chtít vrátit se v čase do doby, kdy bylo všechno jinak a kdy fotky vycházely v časopisech přesně tak, jak se nafotily, bez retuší a úprav.

Iv

Mohlo by vás zajímat:

Podobné články

Další videa najdete ZDE.