Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Super retro: Takhle žily první modelky v Čechách!

nadvori. Publikováno: 25.02.2015
První modelky u nás v Čechách? Tehdy se jim říkalo manekýnky! Za minulého režimu to byla jen hrstka nejžádanějších, nejobdivovanějších a nejslavnějších krásek.

reklama

Jednou z nich byla např. Milada Karasová, která později už pro světový topmodeling objevila jiné krásné Češky. „Pro mne to tehdy byl jeden velký flám,“ vzpomíná paní Milada na dobu, kdy sama chodila po přehlídkovém mole. „Dneska ti mladí jen dřou, dřou a dřou, neužijou si žádnou legraci. Nám tehdy vůbec nic nechybělo,“ zavzpomínala na doby, kdy byl v Čechách modeling v úplných začátcích.

„Jezdily jsme po celém světě. Byla to krásná, úžasná doba,“ říká další bývalá československá topmodelka, Melánie Vančurová a dodává, že si tehdy dívky snad ani neuvědomovaly, jak se mají dobře a jaké byly hvězdy.

Ze začátku byl modeling pro modelky velice mírný. Za minulého režimu neměly dámy k dispozici ani žádné vizážistky. „Líčily jsme se samy,“ vzpomínají dnes bývalé topmodelky. A jejich míry? „Zase až tak jsme normy nesplňovaly. Já měla vždycky kolem zadečku o trochu víc centimetrů,“ směje se dnes Milada Karasová. Nikomu to ale tehdy nevadilo.

Jak se tehdejší modelky o sebe staraly? Jak cvičily? Co jedly? Budete překvapeni, až se dozvíte pravdu. A taky se vám asi bude chtít vrátit se v čase do doby, kdy bylo všechno jinak a kdy fotky vycházely v časopisech přesně tak, jak se nafotily, bez retuší a úprav.

Iv

Mohlo by vás zajímat:

Video VIP zprávy: Co letí ve světě modelingu

Rozdíly ve světě modelingu: V Čechách silikony, v zahraničí…?

Když musíš, tak musíš. Pro Hulka a spol. to platí taky

Tajný život superhrdinů: Takhle jste je ještě nikdy neviděli

Jono pomáhá stejně postiženým dětem

Muž s tváří, které se leknete. Dělá modeling a má nádhernou holku. Jak to dokázal?

Další videa najdete ZDE.

reklama