Videa

22. března 2022 16:03

petra.jarosevska@iprima.cz

VIDEO: Humus v Prostřeno!? Martin servíruje hodně smrdutý předkrm. Dokázali byste ho ochutnat?

Prostřeno! XXV (55) - Tvarůžky

Hostitel Martin v pátečním Prostřeno! soutěžícím z Olomouckého kraje připraví něco, co se tváří jako místní regionální specialita. Jak hostům zachutná páchnoucí pochoutka ze syrečků a jablek?

Již po přečtení soutěžního menu bude hostům jasné, že se na ně chystá něco speciálního. Martin má totiž v plánu jako předkrm připravit pokrm nazvaný olomoucké jablíčko. Soutěžící budou trochu zmatení, takovou kombinaci ještě nikdy nejedli. Typickou olomouckou pochoutkou jsou totiž tvarůžky, aromatický zrající sýr, který většinou milujete, nebo nenávidíte.

Bohužel jsou hosté ten druhý případ. „Nejím věci, které smrdí,“ zkritizuje okamžitě hostitelovu volbu předkrmu Rudolf. Když pak jídlo ochutná, bude na sebe hrdý, že to vůbec přežil. Ostatní zvláštní kombinace zapečeného jablka, šunky a tvarůžků také nenadchne. „Nechutnalo mi to,“ zhodnotí jídlo benjamínek Adam. Jde jen o taktiku?

Podívejte se, jak se Martin popasuje s nejpálivější paprikou na světě:

Martin ale na sebe bude hrdý, i když má raději tvarůžky ještě vyzrálejší. Jeho další pokrmy opět vzbudí rozpaky. Kulajda se bude hostům zdát moc tučná a přesolená, v omáčce k masu budou zase příliš tvrdé kuličky pepře. Taktizující soupeři nedají Martinovi nic zadarmo. Kuriozní bude i volba zábavy, kterou Martin zvolí. Pomocí toaletního papíru budou mít za úkol tahat skleničky plné vody. Komu se papír přetrhne, prohraje. Má páteční hostitel šanci na výhru, nebo bude jeho snaha zbytečná? Ochutnali byste Martinův předkrm?

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17:50 na Primě. Minulé epizody si můžete připomenout v našem ARCHIVU.