Videa

7. března 2015 20:50

Ivana Nádvorníková

VIDEO: Žilková – Minikoně dceři koupila na internetu!

Když vaše dítě zatouží po zvířátku, většinou se mu to snažíte rozmluvit, protože tušíte, že venčit, krmit a starat se, budete nakonec vy. Veronika Žilková se ale domácích mazlíčků rozhodně nebojí, když dcera Kordula zatoužila po koni, snad ani nezaváhala a jednoho objednala na internetu.

Plemeno Minihorse vzniklo v Anglii a ve Spojených státech a je výsledkem téměř čtyřsetletého křížení několika různých plemen. Tito koníci často sloužili jako královské dary určené pro děti šlechty nebo pracovali v mělkých kamenouhelných dolech. Minihorse je vlastně „zmenšený“ normální kůň, při zachování základních tělesných proporcí. Právě takového koníka dostala Kordula Stropnická k Vánocům.

„Koní se bojím. A bojím se i tohohle koně,“ říká Veronika Žilková a dodává, že má vztah ke všem zvířatům, které si pořídily její děti. „A zároveň k tomu dostanu také to privililegium, že se o jejich zvířata smím starat,“ směje se a říká, že to ale není případ minikoně. Toho si prý Kordulka obstarává výhradně sama. Vstává o hodinu dřív do školy, vykydá stáj, dá koni seno a vodu, a pak teprve jde do školy.

„Koně jsou prostě můj život,“ říká Kordulka. Její koníček Frodo už moc nevyroste, zato se toho může spoustu naučit. „Tihle koně jsou schopni čehokoliv. Naučit ho tancovat, točit na místě… chce to čas. Učenlivej ale je,“ říká koníkův trenér Karel Fryč.

Na kolik takový kůň přijde? Sám o sobě drahý není. Jen další investice už jsou trochu vyšší…

Iv

Mohlo by vás zajímat:

Další videa najdete ZDE.

Sdílejte článek
Štítky Veronika Žilková plemena Anglie Vánoce kůň USA kordula Internet Kordula Stropnická

Přečtěte si také