Virály

31. ledna 2021 12:15

brejsova.t@gmail.com

10 důležitých faktů z knih Harryho Pottera, které byly ve filmu vynechány. Tohle by měl znát každý fanoušek!

Považujete se za fanouška slavné ságy o Harry Potterovi, ale nikdy jste nečetli knihy? Potom pro vás máme několik faktů, které se ve filmu nikdy neobjevily, ale měli byste je znát.

Je pochopitelné, že se filmové zpracování nikdy nebude rovnat knižní předloze, co se detailů týče. Výjimkou není ani příběh o Harry Potterovi, ve kterém ve filmaři rozhodli vynechat několik stěžejních scén, jež fanouškům chybějí a dodávají ději zcela nový rozměr. Máme pro vás několik faktů, které jste možná nevěděli. Pozor, článek obsahuje spoilery!

1. Harry Potter nikdy nezlomil bezovou hůlku – Harry nikdy nezlomil bezovou hůlku. Poté, co si svou původní zničenou hůlku z cesmínového dřeva a pera z Fénixe opravil díky bezové hůlce, ji vrátil původnímu majiteli, tzn. Albusovi Brumbálovi do hrobky.

2. Profesorka Trelawneyová se zapojila do bitvy o Bradavice – Kontroverzní učitelka jasnovidectví se zapojila do závěrečné bitvy o Bradavice. Jen trochu po svém. Místo kouzlení totiž házela po Smrtijedech křišťálové koule, přičemž trefila Fenrira Šedohřbeta do hlavy. Dobrá práce!

3. První koště Harryho Pottera nebyl Nimbus 2000 – Ti, kdo četli knihy pečlivě, jistě vědí, že první koště Harry nedostal od profesorky McGonagallová, nýbrž od jeho kmotra Siriuse. V posledním díle knihy totiž najde Harry dopis od jeho matky, ve kterém děkuje Siriusovi za malé košťátko, které daroval kmotr Harrymu k prvním narozeninám.

4. Strašidlo Protiva byl z filmu úplně vynechán – Školní strašidlo Protiva není viděn ani v jednom filmovém díle, ačkoli se objevuje dokonce i ve třech videohrách.

5. Voldemortovy oči – Ve filmovém zpracování mají oči lorda Voldemorta lidskou barvu, avšak v knize jeho oční bělma nabyla krvavé barvy.

6. Famfrpálová utkání v pátém ročníku – Sezona famrfpálu byla z pátého filmu zcela vynechána, i když hrála v knize důležitou roli. Nejenže profesorka Umbridgeová Harrymu i dvojčatům Weasleyovým do smrti zakázala hrát famfrpál a zabavila jim košťata, ale poprvé se v týmu objevil i Ron, který si zprvu nevedl moc dobře. Ve filmovém zpracování se Ronald do týmu přidal až v šestém ročníku.

7. Kus Voldemortovy duše se objevil už v pátém díle – S medailonkem, který Voldemort proměnil ve svůj viteál, jsme se mohli setkat už v pátém díle při uklízením rodinného domu Blacků na Grimmauldově náměstí12.

8. Peněžní odměna z Turnaje tří kouzelníků – Poté, co Harry vyhrál Turnaj tří kouzelníků, získal odměnu 1 000 galeonů. Harry však o výhru nestál, a tak ji nabídl Cedrikovým rodičům, kteří ji ale odmítli. Při zpáteční cestě z Bradavic tak Harry navrhl Fredovi a Georgovi, aby si peníze vzali a investovali je do Kouzelnických kratochvilných kejklí.

9. Neville Longbottom mohl být vyvoleným Neville Longbottom se mohl stát vyvoleným, protože věštba Sybily Trelawneyové předpovídala, že pád Lorda Voldemorta způsobí dítě narozené na konci července rodičům, jež se mu už třikrát postavili, což mohl být jak Neville, tak Harry.

10. Voldemort nebyl schopen lásky kvůli svým rodičům – Jednou z nejznámějších vlastností vy-víte-koho je to, že nebyl schopen lásky. Důvod byl zcela jednoduchý; Voldemort byl počat pod vlivem elixíru lásky, což mělo za „vedlejší efekt“ to, že nedokázal nikoho milovat.


Přečtěte si také