Virály

27. ledna 2019 13:50

redakce Prima Lajk

10 parádních nápadů, jak můžete využít kávu. O spoustě z nich jste neměli ani tušení!

Přinášíme skvělé zprávy pro všechny milovníky dobré kávy. Pokud jste si totiž mysleli, že kafe lze pouze pít, velmi jste se mýlili. Podívejte se, na co všechno můžete tenhle hnědý zázrak použít.

  1. Vůně na ruce. Také milujete vůni čerstvě namleté kávy? Výborně, protože tuhle vůni můžete cítit také ze svých rukou. Ideální pomocník, pokud jste právě dovařili například s česnekem a nechce ho i nadále cítit ze svých rukou. Navlhčete si ruce, potřete si je kávou a pak jen opláchněte vodou. Vaše ruce teď budou krásně vonět!
  2. Maska. Smíchejte jednu lžičku jedlé sody s rozemletou kávou a nechte na pokožce působit asi 20 min, poté opláchněte teplou vodou. Poté aplikujte hydratační krém, výsledky uvidíte okamžitě!
  3. Osvěžovač lednice. Už jste někdy otevřeli lednici a měli pocit, že je tam něco, co by tam být už nějakou dobu nemělo? Nepříjemný zápach vyřešíte umístěním kávy do ledničky, příjemně vám ji provoní.
  4. Anti-celulitidový krém. Smíchejte kávu s kokosovým olejem, vmasírujte krouživými pohyby a nechte chvíli působit. Následně opláchněte vodou.
  5. Maska na vlasy. Uvařte kávu, udělejte si ji dostatek na to, abyste jí mohly pokrýt vlasy po celé jejich délce. Nechte ho vychladnout a následně aplikujte krouživými pohyby do vlasů a nechte působit 20 min. Poté normálně umyjte. Vaše vlasy budou krásně lesklé a silné. Působí to pozitivně i proti vypadávají vlasů.
  6. Zahrada. Můžete použít i jako kompost. Obohacuje a vyživuje půdu. Ujistěte se však, že obsah kávy nepřekračuje 20 %. V takovém případě by vysoká koncentrace mohla působit přesně opačně.
  7. Čistič nábytku. Ideální na dřevo. Nechte kávu vychladnout, vezměte si hadřík a poté utírejte povrch. Nábytek zůstane lesklý a příjemně voňavý.
  8. Dekorace. Kávová zrnka můžou vypadat jako nádherná dekorace vašeho domova. Stačí je vsypat do jakékoliv skleněné nebo průhledné nádobky.
  9. Vaření. Můžete použít kávová zrnka k ozdobení různých dortů nebo sušenek.
  10. Peeling. Kávová zrnka vám pomohou odstranit odumřelé části vaší pokožky.
Sdílejte článek
Štítky rady tipy triky káva

Přečtěte si také