Virály

1. června 2021 01:37

sarka.turcekova@gmail.com

12 maličkostí, kvůli kterým se vaše návštěva bude cítit trapně! Na co fakt nesmíte zapomenout?

Když k vám někdo přijde na návštěvu, pochopitelně se snažíte co nejvíc uklidit. Je několik věcí, na které se obvykle nezaměřujeme, ale které právě nejvíc přilákají pozornost návštěvy.

1. Knihy ponechané na očích

Může se stát, že prostě rádi čtete knihy o hypnóze nebo uzdravení, ale některým lidem to může připadat podezřelé. Není třeba skrývat své vášně před nejlepšími přáteli, ale pokud si zvete lidi, kteří vám nejsou opravdu blízcí, měly byste je schovat.

2. Nedostatek potřebných věcí na záchodě

Může to být docela trapné, pokud v koupelně není ani toaletní štětka nebo toaletní papír. Samozřejmostí by měla být i čistá záchodová mísa a k dispozici vůně. Dobrý hostitel zanechá potřebné věci na očích nebo vysvětlí, kde lze vše najít.

3. Příliš horko nebo zima

Mnoho z nás se dostalo do situace, kdy se kolegové hádají o teplotě v kanceláři – některým se zdá moc teplo, jiným moc zima. Pohodlná teplota pro většinu lidí je 20 až 22 stupňů Celsia. Můžete také sledovat, jak se cítí vaši hosté. Je snadné zjistit, zda je člověku příliš teplo nebo zima.

4. Snažíte se hosty spřátelit s domácími mazlíčky

Ne všichni hosté budou potěšeni tím, že jim dáte svou bílou načechranou kočku na černé kalhoty. Někteří lidé se také bojí zvířat a mohou se cítit vystresovaní, když se setkají s vaší malou čivavou. Mnoho koček a psů se navíc bojí cizích lidí. Někdy je lepší nechat domácího mazlíčka v jiné místnosti.

5. Ponechání osobních věcí na viditelných místech

Host nemusí vědět třeba to, že majitel domácnosti nosí boxerky s animovaným obrázkem nebo preferuje kalhotky s heřmánkovou vůní. Také je dobré skrýt potřeby osobní hygieny z nočního stolku. Je vhodné také ukrýt sušák na oblečení, žehlicí prkno nebo nádobí z odkapávače.

6. Uklízení v průběhu setkání

Když hostitel vstane uprostřed večeře, aby umyl nádobí nebo v panice popadne hadr, když spadne nějaký drobek na podlahu, tak se mohou hosté cítit nepříjemně. Mohou si tak třeba myslet, že jim vyčítáte, že jsou nemotorní, nebo že se s nimi chcete rozloučit co nejdříve. Prostě si užijte si večírek a uklízejte až v momentě, kdy budou všichni pryč.

7. Oblečení poházené všude možně a přeplněné police

Pokud host přenocuje, bylo by dobré poskynout mu noční stolek nebo polici, kam si může odložit věci. Je nepravděpodobné, že by někoho potěšila vyhlídka na to, že odhodí svoje oblečení na podlahu nebo bude muset odněkud odstranit oblečení hostitele, aby si tam dal svoje vlastní.

8. Zabarvené nádobí

I když si budete schovávat krásné nádobí jen pro hosty, tak byste neměli zapomenout na případné zabarvení od čaje nebo kávy. Takové zabarvení lze snadno odstranit třeba jedlou sodou. Dbejte také na správně umyté talíře a příbory. Nenabízejte hostům olámané hrnky nebo talíře.

9. Příliš mnoho ručníků

Když člověk vstoupí do koupelny někoho jiného poprvé, rojí se mu v hlavě spousta otázek. Jak si mohu osušit ruce? Je v pořádku vzít si ten velký načechraný ručník nebo je ten hnědý hadr určen pro hosty? Před příchodem hostů zavěste do koupelny samostatný čistý ručník. Pokud jej umístíte poblíž umyvadla, okamžitě pochopí, že jej mohou používat.

10. Předsíň přeplněná věcmi

Představte si tuto situaci: Vejdete do něčího bytu, narazíte na roztroušené boty, do kola opřeného o zeď a svůj pád zakončíte strhnutím stolku s květináčem. Tímto způsobem by návštěva neměla začít. Hostitel by měl předem vyčistit prostor v předsíni. Nezapomeňte otřít kliku dveří, protože je téměř vždy špinavější, než vypadá.

11. Omlouvám se za nepořádek

Děláme vše pro to, abychom uklidili domov před příjezdem hostů, ale i když jsme to neudělali, není třeba na to soustředit pozornost našich hostů. Fráze jako „Omlouvám se za nepořádek“ může u hostů vyvolat nepříjemné pocity. Pozvaný člověk se může cítit provinile za vpadnutí do domácnosti někoho jiného ve špatnou dobu.

12. Zacházejte se svými hosty, jako by byli členy vaší rodiny

Někteří lidé se nestydí umývat záchůdek na stelivo pro kočky v kuchyňském dřezu, zatímco host sedí u stolu a pochutnává si na dortu. Doufáme, že podobných hostitelů je málo, ale rozhodně by se nikdo nechtěl do takové situace dostat. Věnujte svou pozornost jen hostům a vašemu společnému programu.


Přečtěte si také