Virály

3. října 2022 10:47

redakce Prima Lajk

12letý chlapec musel ukončit svůj pouliční byznys. Proč si na něho stěžovali sousedi?

Dvanáctiletý podnikatel musel zavřít svůj prosperující stánek po několika stížnostech od naštvaných sousedů.

Podnikatelský duch dvanáctiletého Australana Jesseho Lanea se rozhodně nezapře. Aby si totiž přivydělal nějak tu kačku, přímo na ulici před domem svých rodičů si otevřel stánek se studenými nápoji, opalovacími krémy či repelenty proti hmyzu, který u kolemjdoucích slavil velký úspěch. Jeho malý podnik se začal čím dál tím víc rozrůstat, a časem začal dokonce přijímat i platební karty.

Ne všichni jsou však z chlapcova stánku nadšení a začátkem toho roku místní městská rada dokonce obdržela dvě stížnosti od sousedů, kterým vadí, že Jesse vydělává na pozemku veřejného vlastnictví. Po stížnostech rada 12letému mladíkovi řekla, že bude muset svůj obchůdek zavřít, protože nemá povolení. V reakci na to tedy Jesse zažádal o oficiální povolení prodávat, kterému bylo ale zamítnuto.

I přesto se mladý byznysmen nevzdává bez boje a už nasbíral více než 6 tisíc podpisů od místních, kteří jeho malé podnikání podporují. „Je to neskutečně odhodlaný chlapec,“ řekl Jesseho otec Peter Lane s hrdostí v hlase. „Nechápu, že někdo plýtvá energií na to, aby mařil práci malému dítěti,“ dodal nechápavě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také