Virály

21. června 2022 09:47

redakce Prima Lajk

12letý chlapec trpí vzácnou nemocí, při které mu pouhý dotek zlomí kosti. Jaký je jeho životní sen?

Indický chlapec se narodil s vrozenou nemocí, která způsobuje křehkost jeho kostí. I sebemenší dotyk mu může způsobit vážné zlomeniny.

Dvanáctiletý Rohit z indického státu Uttarpradéš si za svůj život zlomil více než 100 kostí. Nestalo se to však kvůli nějaké nešikovnosti nebo smůle, nýbrž proto, že se chlapec narodil se vzácným onemocněním křehkých kostí, které způsobuje nedostatek kolagenu a rozpadavost kostí. I při sebemenším doteku se tak může zlomit jakákoli kost v jeho těle. Rohitův stav navíc zpomalil i jeho růst, a tak ve svých 12 letech váží pouhých 15 kilo.

Je pro něj naprosto nepředstavitelné vést normální život a jít si hrát ven s dětmi svého věku. Při každém pohybu je odkázán na svou matku, která se o něj nepřetržitě stará dnem i nocí. I přes nesnesitelné bolesti, kterými malý chlapec trpí, je odhodlán jít za svým snem stát se slavným zpěvákem. Kvůli jeho stavu a křehkosti ho však žádná škole nechce přijmout, což znamená, že se musí učit doma se svou starší sestrou.

Bohužel pro Rohita v současné době neexistuje žádný lék, ačkoli existuje několik metod léčby, které pomáhají zlepšit hustotu kostí a zvrátit ty nejhorší příznaky. Taková léčba je však finančně nákladná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také