30letý miliardář chce dát všechno své jmění pryč! Jaký pro to má důvod?

Miliardář se chce zbavit svého jmění.

Sam Bankman-Fried je jedním z nejbohatších podnikatelů v oblasti kryptoměn na světě. V roce 2019 totiž založil burzu FTX na obchod s kryptoměnami poté, co si všiml, jak populární se stává Bitcoin. Od té doby se mu peníze jen hrnou, nyní se ale teprve 30letý miliardář z Kalifornie rozhodl, že peníze bude lepší spíš utrácet než hromadit.

Zatímco tak Jeff Bezos nebo Elon Musk přepočítávají jednu miliardu za druhou, tenhle mladík si vyžije s minimem z toho, co vydělá, a zbytek raději investuje zpátky do systému. Sponzoruje tak například politická uskupení, pojmenovává stadion, kupuje drahé reklamní spoty na SuperBowlu a tak podobně.

Sám přitom žije v jedné vile, zato ale s několika spolubydlícími a kolegy, do toho jezdí levným autem, obléká se spoře, spí ve své pracovně a podle různých zdrojů jeho život připomíná prakticky ten studenta na vysoké škole. Vztahy, sprchy, nebo dokonce i spánek pak považuje za ztrátu času. Kdybyste se ho ale zeptali, co je jeho hlavním cílem, je to prý záchrana životů. Holt altruista každým coulem.

Sdílejte článek
Štítky peníze investice miliardář burza Kryptoměny

Přečtěte si také