Virály

12. února 2021 13:00

sarka.turcekova@gmail.com

42letá matka předstírala, že má rakovinu a ukradla skoro milion korun! Na jak dlouho půjde do vězení?

Matka předstírala, že má rakovinu, aby získala od svých podporovatelů nehoráznou sumu peněz na léčbu. Přitom si z nich platila jen luxusní životní styl.

Maminka, která předstírala rakovinu, získala dary ve výši 45 tisíc liber. Namísto toho, aby je ale použila na léčbu, všechny peníze investovala sama do sebe a do svých zálib. Nicole Elkabbas z Broadstairs v Kentu tvrdila, že jí byla diagnostikována rakovina vaječníků, a zoufale potřebovala peníze na záchranu svého života. Peníze získávala od svých podporovatelů přes internet. Založila si stránku na GoFundMe už v roce 2018, přičemž tam sdílela smutné fotky. Její matka ji popsala jako pečovatelku a milující matku 11letého syna. Všichni jí tak ochotně pomohli k tomu, aby si napravila zdraví. Mělo to ale jeden háček. Loni se přišlo na to, že to celé byl jeden velký podvod.

Žena namísto léčení rakoviny, kterou ani nikdy neměla, peníze použila k tomu, aby si zaplatila celkem šest dovolených ve Španělsku a vyrovnala svoje neustále narůstající dluhy. Spáchala tak trestnou činnost podvodu. Rovněž byla shledána vinnou z trestné činnosti v souvislosti s držením peněz z darů, které převedla na svůj účet. Na jednání u soudu v Canterbury byla 42letá žena odsouzena ke dvěma letům a devíti měsícům vězení. Během soudního řízení obžaloba ukázala fotografii ženy, kde byla vyobrazena ve zuboženém stavu a v nemocniční posteli vypadala opravdu velmi špatně. Všechno bylo ale jen narafičené. Ukázalo se, že fotka byla z operace odstranění žlučníku, které bylo zaplaceno soukromým lékařským pojištěním a nemělo nic společného s rakovinou.

Žena se u soudu hájila tím, že cestovala na specializovanou kliniku ohledně chirurgie, která stála 40 000 eur. Rovněž uvedla, že za cyklus protidrogové léčby platila dalších 13 700 eur měsíčně. Neexistovaly však žádné doklady o postupech ani lékařské záznamy z jejích cest, které by její tvrzení prokázaly. Tato lež jí tedy neprošla.


Přečtěte si také