Bizarní vánoční rekordy 1
Autor: istock.com Bizarní vánoční rekordy 1

6 nejbizarnějších vánočních rekordů, o kterých jste nevěděli! Jaký byl největší počet lidí hrající tajného Ježíška?

rd. Publikováno: 27.12.2020
Jaké rekordy padaly na Vánoce?

reklama

Někteří slaví Vánoce sledováním pohádek, jiní pojídáním cukroví a konverzacemi s blízkými, no a pak jsou tu ještě tací, kteří se rozhodli na Vánoce překonávat nejrůznější rekordy. A z nějakého důvodu jsou všechny pěkně bizarní.

1. Největší sbírka předmětů z Ukradených Vánoc

Ukradené Vánoce patří mezi nejoblíbenější vánoční pohádky a taky nejlepší filmy Tima Burtona. Není divu, že má tak snímek početný zástup fanoušků. No a jeden z nich, Číňan jménem William Wong, drží rekord za největší sbírku předmětů z filmu na světě. Má jich 2020!

2. Nejstarší Playboy modelka na vánoční obálce

Nejstarší modelkou, který kdy pózovala pro obálku magazínu Playboy, se stala v šedesáti letech Patricia Paay, která tak učinila pro nizozemskou edici. A stalo se to o Vánocích.

3. Největší tajný Ježíšek

Tajný Ježíšek patří k populárním hrám nejen v Americe, kde samozřejmě Ježíška nahrazuje Santa Claus, ale už i v Česku. Zatímco běžně ho hraje ale čtyři až deset lidí, v jedné katolické střední škole v USA si ho na Vánoce roku 2013 zahrálo 1463 studentů!

4. Nejvíc polibků pod jmelím

Jako přípravu na Vánoce jedna americká firma zařídila rekordní počet párů líbajících se pod jmelím. K rekordu došlo minulý rok sedmého prosince ve státě Missouri, kde se líbalo 480 párů.

5. Nejvíce andělíčků ve sněhu

8692 lidí dělalo andělíčky ve sněhu v parku v Severní Dakotě v roce 2007.

6. Největší počet vánočních přání

Většina lidí si na Vánoce přeje pár věcí, hlavně ale aby byli zdraví a v obklopení rodiny. Ne však zaměstnanci Hyundaie a Mohe Tourism v Číně – ti totiž dali dohromady seznam 124 969 přání, který se později odnesl do vánoční vesničky 28. prosince. Tedy 4 dny po Vánocích. Zvláštní, že?

Vánoční prank 1

VIDEO: Rodiče nachystali krutý prank dětem. Vážně jim koupili k Vánocům PlayStation 5?

reklama