Virály

12. června 2018 15:29

redakce Prima Lajk

6 šokujících faktů o našem světě, které jste určitě nevěděli. Nebudete věřit, že je tohle pravda!

Někdy nás svět opravdu dokáže překvapit.

1. Japonská vlajka

Japonsko je neuvěřitelně jedinečná země. Například myšlenka národních symbolů je pro Japonce velmi důležitá. Hinomaru ("kruh slunce") byl symbolem, který pomohl rozlišit japonské lodě od cizích. V roce 1999 se návrh vlajky mírně změnil. Dokážete si všimnout rozdílu?

2. Delfíni mají svůj druh marihuany

Delfíni a lidé jsou si podobnější, než si vůbec uvědomujete. Stvořitelé dokumentárního filmu zaznamenali při natáčení něco zvláštního: mladí delfíni byli pozorováni, jak žvýkají čtverzubce a předávají si ho mezi sebou. Čtverzubci uvolňují nervový toxin, který může být smrtelný, ale v malém množství produkuje narkotický efekt. Zdá se, že i delfíni mají své vodní drogy.

3. Lidský plod dokáže vyléčit srdce matky

Jedná se o převratný výzkum. Vědci zjistili, že lidský plod dokáže zotavit nemocné srdce matky. Plod podporuje své vlastní přežití tím, že chrání srdce matky. Proto si dnes dokážeme vysvětlit spontánní vyléčení matek během těhotenství nebo po těsně po porodu.

4. Na Islandu nenajdeme žádný McDonald

Kvůli krizi v roce 2009 byly zavřeny všechny McDonaldy na Islandu.

5. Austrálie byla vězení

Britové posílali své trestance do vězeňské kolonie Austrálie. První policejní síla byla tedy sestavena z nejposlušnějších vězňů.

6. Němci mají své stromy očíslované

Čísla nesou stromy v parcích. Je to proto, že Němci shromažďují veškeré údaje o stromech, jako je stáří, nemoci a podobně, aby mohli stromům poskytnout tu nejlepší péči.

Sdílejte článek
Štítky Japonsko strom Austrálie delfín Island vlajka zajímavosti Němci fakta

Přečtěte si také