Virály

8. prosince 2021 12:21

redakce Prima Lajk

68 zdravotníků chytilo covid poté, co všichni navštívili stejnou vánoční párty!

Vánoční párty v dnešní době nejsou zrovna dobrý nápad. Čerstvě se o tom přesvědčilo 68 mladých zdravotníků.

Z následující zprávy si můžete odnést hned několik důležitých poznatků. Tím prvním je, že vánoční párty nejsou v tomhle roce ještě pořád příliš dobrý nápad. Přesvědčilo se o tom teď čerstvě 68 španělských zdravotníků zaměstnaných ve stejné nemocnici v Malaze, kteří navštívili společnou párty. Před začátkem přitom všichni ukázali negativní antigenový test. Párty se zúčastnilo zhruba 170 lidí, všichni jsou tak nyní v povinné karanténě.

Druhým poznatkem je pak fakt, že očkování funguje. Všech 68 zdravotníků totiž bylo plně očkovaných, po pozitivní testu na covid ale nikdo z nich nemá těžký průběh, a někteří nemají dokonce ani žádné symptomy.

Ve Španělsku v posledních týdnech počty nakažených přibývají, v zemi už se objevilo i devět případů s variantou omicron, prozatím ale tamější vláda nesáhla po nějakých drastičtějších opatřeních, místo toho jen premiér urgoval občany, aby zůstávali přes svátky doma a vyhýbali se větším davům. Od začátku pandemie se v zemi nakazilo 5,1 milionu lidí, 88 tisíc jich pak na covid zemřelo.

Sdílejte článek
Štítky party Španělsko Vánoce zdravotníci COVID-19 Málaga zdravotnický pracovník Španělsko

Přečtěte si také