Virály

11. února 2020 17:24

sarka.turcekova@gmail.com

7 chyb, kvůli kterým vypadá tvůj makeup lacině. Jak ho rychle vylepšit?

Udělat si dokonalý makeup je umění. Snaží se o to miliony žen po celém světě, ne každý je ale hned mistrem. Poradíme vám, čemu se vyhnout.

Makeup. Některé mají tendenci zalézat do vrásek, čímž vás udělají starší. Je třeba vybrat makeup tak, aby vás spíš omladil než naopak, měl by zvýraznit váš přirozený tón pleti a zcela jej nezakrýt. Nepoužívejte pro zralou pleť bázi s plným krytím.

Korekce barev. To, jaký odstín použijete, je rozhodující. Když použijete nevhodný odstín, tak to bude vypadat, jako kdybyste se příliš opalovaly. Bez konturování budete vypadat mladší a svěžejší.

Lesk. Když použijete příliš lesku, tak vás to může udělat starší nebo zničit fotku. Lesk odráží světlo žárovek a vizuálně skrývá některé části obličeje. Jestli je vám víc než 25 let, pryč od toho.

Obočí. Nejhorší ze všeho je asymetrické obočí nebo jeho nesprávný tvar. Svůj vliv má také to, jestli si ho až příliš zvýrazníte. Pak to vypadá blbě.

Řasenka a oční linky. Jak se říká, na oční linky se musí opatrně. Když to přeženete, budete totiž vypadat dost podobně, jako byste měly monokla. Takže rozhodně nevytvářet kouřové oční linky. Nebo jenom opatrně.

Barva rtů. Nebezpečí je hlavně v přetahování rtěnky mimo oblast rtů. Pokud nechcete vypadat jako klaun.

Poslední věcí jsou nové trendy. To, že něco frčí, neznamená, že to bude slušet vám. Příkladem můžou být fialové, růžové nebo modré oční stíny. Dejte pozor, ať nevypadáte, jako že máte monokla.

Sdílejte článek
Štítky Ženy trend líčení makeup

Přečtěte si také