Virály

13. července 2018 15:01

redakce Prima Lajk

7 největších tragédií, které se staly v pátek třináctého! Pořád si myslíte, že jde jen o pověru?

Myslíte si, že smůla na pátek třináctého je jen pověrou? V tento den se ovšem opravdu stalo několik velmi tragických událostí!

Už je zase tady. Den, jehož se mnozí úzkostlivě bojí a další ho mají za obyčejnou pověru. Ano, mluvíme samozřejmě o pátku třináctého. Důvodů, proč se zrovna tento den považuje téměř za prokletý, je ve skutečnosti mnoho a musíme se v tomto ohledu dívat už do dávné historie. Jenže i moderní dějiny nás několikrát přesvědčily o tom, že tento smolný den opravdu není obyčejnou pověrou. Už se při něm totiž stalo velké množství tragédií, ze kterých doslova mrazí. Stále na pátek třináctého nevěříte?

Vyvraždění templářů – V pátek 13. října 1307 nakázal král Filip IV. pronásledování a zatýkání všech členů templářského řádu. Zatčené muže pak samozřejmě čekalo brutální mučení a následná smrt. Tyto události měly za následek naprostý konec templářského řádu.

Obří australský požár – V pátek 13. ledna 1939 začala v Austrálii ničivá vlna požárů, která zde nakonec zasáhla čtyři státy. Jen za jeden tyto požáry zabily 36 lidí. Celkem si vyžádaly 75 obětí a bylo zničeno přes 1300 budov.

Tragédie ragbyového týmu – V roce 1972 se na pátek třináctého října zřítilo letadlo s uruguayským ragbyovým týmem Old Christians Club. Na palubě bylo 45 lidí, havárii jich ovšem přežilo jen 27. Po pádu letounu museli přeživší strávit 72 dní v drsné divočině. Trosečníci se museli živit masem z mrtvých lidí. Jedli ho syrové, s ohněm se kvůli nebezpečným zvířatům muselo šetřit. Dalších 8 lidí později zabila ničivá lavina. Zbylých 16 členů výpravy bylo zachráněno 23. prosince.

Letecká katastrofa – K další letecké katastrofě, taktéž 13. října 1972, došlo v Moskvě, když se zde zřítilo letadlo jen chvíli po vzlétnutí. Na palubě bylo 174 lidí, nikdo z nich tragédii nepřežil.

Teroristické útoky v Paříži – Asi nejčerstvější a nejtragičtější den z pátků třináctého. Teroristé z řad Islámského státu v Paříži během svých akcí zabili 130 lidí, více než 350 jich bylo zraněno. Nejvíce lidí zahynulo během masakru v klubu Bataclan.

Zemětřesení a tsunami v Japonsku – Během pátku třináctého 2011 probíhala také vlna zemětřesení a tsunami v Japonsku. Přírodní katastrofa si vyžádala přes 15 tisíc obětí a měla za následek i havárii jaderné elektrárny Fukušima.

Smrt Tupaca – 13. září 1996 zemřel jeden z nejslavnějších rapperů všech dob, Tupac Shakur. V nemocnici podlehl svým zraněním ze 7. září, kdy byl během své jízdy v Las Vegas čtyřikrát postřelen z vedlejšího auta. Jeho smrt zůstává oficiálně stále nevyřešena a je předmětem mnoha spekulací.

Sdílejte článek
Štítky Japonsko Austrálie smrt požár Paříž tragedie havárie pověra Islámský stát katastrofy pátek třináctého Filip IV. Sličný Řád templářů Tupac Shakur Old Christians Club

Přečtěte si také