reklama

reklama

Tragédie na pátek třínáctého. 1
Autor: profimedia.cz Tragédie na pátek třínáctého. 1

7 největších tragédií, které se staly v pátek třináctého! Pořád si myslíte, že jde jen o pověru?

Publikováno: 13.07.2018
Myslíte si, že smůla na pátek třináctého je jen pověrou? V tento den se ovšem opravdu stalo několik velmi tragických událostí!

reklama

Už je zase tady. Den, jehož se mnozí úzkostlivě bojí a další ho mají za obyčejnou pověru. Ano, mluvíme samozřejmě o pátku třináctého. Důvodů, proč se zrovna tento den považuje téměř za prokletý, je ve skutečnosti mnoho a musíme se v tomto ohledu dívat už do dávné historie. Jenže i moderní dějiny nás několikrát přesvědčily o tom, že tento smolný den opravdu není obyčejnou pověrou. Už se při něm totiž stalo velké množství tragédií, ze kterých doslova mrazí. Stále na pátek třináctého nevěříte?

Vyvraždění templářů – V pátek 13. října 1307 nakázal král Filip IV. pronásledování a zatýkání všech členů templářského řádu. Zatčené muže pak samozřejmě čekalo brutální mučení a následná smrt. Tyto události měly za následek naprostý konec templářského řádu.

Obří australský požár – V pátek 13. ledna 1939 začala v Austrálii ničivá vlna požárů, která zde nakonec zasáhla čtyři státy. Jen za jeden tyto požáry zabily 36 lidí. Celkem si vyžádaly 75 obětí a bylo zničeno přes 1300 budov.

Tragédie ragbyového týmu – V roce 1972 se na pátek třináctého října zřítilo letadlo s uruguayským ragbyovým týmem Old Christians Club. Na palubě bylo 45 lidí, havárii jich ovšem přežilo jen 27. Po pádu letounu museli přeživší strávit 72 dní v drsné divočině. Trosečníci se museli živit masem z mrtvých lidí. Jedli ho syrové, s ohněm se kvůli nebezpečným zvířatům muselo šetřit. Dalších 8 lidí později zabila ničivá lavina. Zbylých 16 členů výpravy bylo zachráněno 23. prosince.

Letecká katastrofa – K další letecké katastrofě, taktéž 13. října 1972, došlo v Moskvě, když se zde zřítilo letadlo jen chvíli po vzlétnutí. Na palubě bylo 174 lidí, nikdo z nich tragédii nepřežil.

Teroristické útoky v Paříži – Asi nejčerstvější a nejtragičtější den z pátků třináctého. Teroristé z řad Islámského státu v Paříži během svých akcí zabili 130 lidí, více než 350 jich bylo zraněno. Nejvíce lidí zahynulo během masakru v klubu Bataclan.

Zemětřesení a tsunami v Japonsku – Během pátku třináctého 2011 probíhala také vlna zemětřesení a tsunami v Japonsku. Přírodní katastrofa si vyžádala přes 15 tisíc obětí a měla za následek i havárii jaderné elektrárny Fukušima.

Smrt Tupaca – 13. září 1996 zemřel jeden z nejslavnějších rapperů všech dob, Tupac Shakur. V nemocnici podlehl svým zraněním ze 7. září, kdy byl během své jízdy v Las Vegas čtyřikrát postřelen z vedlejšího auta. Jeho smrt zůstává oficiálně stále nevyřešena a je předmětem mnoha spekulací.

Severní Korea

Tohle je 15 překvapivých faktů o Severní Koreji! Jaká droga je zde legální a kolik tu můžete nosit účesů?

Alexey Lyakh a Megan Scraper

GALERIE: Smutná zpráva! Slavní youtubeři brutálně zemřeli po pádu z vodopádu! Jak k tragédii došlo?

reklama