Virály

25. ledna 2022 12:46

redakce Prima Lajk

73letá babička přechytračila zloděje, kteří ji chtěli okrást. Jak na ně vtipně vyzrála?

Seniorce se podařilo přelstít podvodníky, kteří ji chtěli okrást o více než 173 tisíc korun.

Třiasedmdesátiletá Jean z newyorského Long Islandu před nedávnem zažila scénu jako z oblíbené kriminálky. Stala se totiž obětí podvodného telefonátu od dvou mužů, kteří se vydávali za právníka a policistu. Dotyční seniorce navykládali, že byl její vnuk zatčen za řízení pod vlivem alkoholu a nyní potřebuje peníze na kauci.

Duchapřítomné babičce však bylo okamžitě jasné, že se jedná o podvod, protože moc dobře věděla, že její vnuk neřídí. Napadlo ji ale, že by si s podfukáři mohla užít trochu zábavy. „Chtěli po mě 8 000 dolarů (173 658 korun) v hotovosti, tak jsem jim řekla, že mám schované peníze u sebe doma a oni se toho hned chytili,“ řekla pobaveně Jean v rozhovoru pro CBS s tím, že mezitím zavolala na policii.

Jakmile si jeden ze zlodějů přišel pro slibované peníze, seniorka mu dala obálku plnou papírových kapesníčků. Schovaní policisté se potom na pachatele okamžitě vrhli a obvinili ho z pokusu o krádež. Jean byla nesmírně ráda, jak celá akce dopadla a varovala nejen své vrstevníky, aby byli před podobnými zloději nanejvýš obezřetní.

Sdílejte článek
Štítky krádež zahraničí seniorka zloděj podvody na seniorech

Přečtěte si také