návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

8 důvodů, proč vypadáme mladší než naši rodiče ve stejném věku. Co máme dnes navíc?

Když se podíváme na fotografie našich maminek v době maturiťáku, je zvláštní, že vypadají už tak vážně a seriózně. A ve třiceti vypadaly proti nám o dost starší a vyspělejší.
Vydáno: 31.12.2019
matka s dcerou
Autor: istockphoto.com matka s dcerou

Čím vším to je způsobeno? Biologicky stárneme pomaleji. Změnil se koncept stárnutí, kdy před 200 lety byl už 50letý člověk považovaný za starého, dnes se mu říká středního věku. Každý člověk má vlastní biologické hodiny, proto někteří šediví a mají vrásky už kolem 30 let, jiní vypadají jako děti ve školním věku. Dalším důvodem je to, že lidé méně kouří. Není to zákazem kouření, ale čím dál víc lidí se rozhodlo pro zdravý životní styl.

Jiným důvodem, proč vypadají dnešní ženy mladší, je to, že později rodí. Výsledky studií dokazují, že ženy po porodu začínají stárnout rychleji. Po porodu dochází ke změnám v ženském těle na buněčné úrovni. Ženy jsou dnes navíc ambicióznější a snaží se věnovat víc času kariéře nebo podnikání. Proto se vnější známky stárnutí objevují mnohem později. Existuje také souvislost mezi stavem zubů a oválem tváře, kdy se naše tváře opírají o zuby. Protože je péče o zuby dnes na dobré úrovni a umí se napravit nedostatky.

Článek je zařazen v: retro , my ve 30 , naše maminky ve 30 , rozdíl mezi dcerou a matkou , maminka

reklama