Virály

31. ledna 2019 16:26

redakce Prima Lajk

9 jednoduchých triků, které vám pomůžou dosáhnout mladistvějšího vzhledu

Ne vždy si během náročného dne najdete chvíli na to, abyste si zacvičili. Obzvláště pokud máte hodně práce. Následující cviky jsou uzpůsobené tomu, abyste je mohli provádět téměř kdekoliv a kdykoliv. Jsou jednoduché a pomohou vám dosáhnout pocitu, že jste mladší o pár let. Důležité je při tom však nezapomínat na pravidelnost. Abyste docílili viditelných výsledků, je potřeba cvičení provádět alespoň jednou denně.

  1. Masáž čela proti vráskám. Položte lokty na stůl a čelo opřete do dlaní. Začínejte krouživými pohyby směrem od obočí až do vlasů, intenzitu tlaku můžete trochu zvětšovat. Opakujte několikrát tak, abyste pokryli celý povrch čela.
  2. Mačkání pěsti. Výborný cvik proti nevzhledným žílám. Pravidelné mačkaní pěsti udrží vaše ruce mladistvé a krásné. Mačkejte přibližně 20x a opakujte 3-4x denně.
  3. Stoupání si na špičky. Napomáhá to správné cirkulaci krve, zbavíte se tím nepříjemného natékání nohou a nadbytečných tekutin. Opakujte asi 100x, ideálně ráno v koupelně bez obuvi.
  4. Protahování o dveře. Chyťte se mezi futra a nakročte si dopředu tak, abyste ruce nechali za sebou. Skvěle si tím protáhnete záda.
  5. Cvičení na zadek. Aniž by si toho kdykoliv musel všimnout, můžete během dne stahovat půlky. Skvělé na tom je, že se tento cvik dá provádět i v sedě. Váš zadeček vám za to poděkuje. Cvičte 20 vteřin, 10 vteřin pauza a poté znovu, opakujte 5x.
  6. Vibrace nohou jako prevence proti křečovým žilám. Lehněte si na zem či na gauč, natáhněte nohy a pohybujte špičkami nahoru a dolu. Poté nohy protřepejte. Opakujte asi 2 minuty.
  7. Otáčení hlavou, abyste si procvičili svaly na krku. Toto cvičení uvolní napětí v krku a zlepší dokonce i barvu vašeho obličeje, protože tím pomůžete také krevnímu oběhu. Masírujte zadní část krku od spodu nahoru, poté hlavu otáčejte ze strany na stranu a snažte se přitom cítit, jak se svaly na krku napínají.
  8. Zadržování dechu. Toto cvičení je ideální provádět ráno ještě před snídání, pokud je to nezbytně nutné, ne méně než půl hodinu po jídle. Narovnejte záda a chvíli dýchejte, poté zadržte dech na 10-15 sekund. Opakujte to 5x. Tento cvik napomáhá udržet vaše bříško krásně ploché, samozřejmě je však nutná kombinace zdravého životního stylu a pohybu.
  9. Cviky proti celulitidě. Posaďte se na podlahu, zvedněte jednu nohu a vytáhněte ji směrem dopředu, poté se pohybujte tam a zpět. Nohy vystřídejte. Opakujte nejméně třicetkrát. Kromě zlepšení krevního oběhu a posilnění svalů toto cvičení stimuluje také funkci vašeho žaludku, což je skvělé na odstranění nežádoucích toxinů z těla.
Sdílejte článek
Štítky stáří krása mládí rady tělo tipy vzhled

Přečtěte si také