Virály

23. února 2020 16:46

sarka.turcekova@gmail.com

9 nebezpečných věcí, které možná děláte každý den. Proč byste s tím měli hned teď přestat?

Dá se říct, že lidé mají nějaký šestý smysl, který jim pomáhá předcházet nebezpečí, ne všechny situace se ale dají předvídat. Tyhle věci navíc děláme každý den!

1. Pití z plastových lahví

Mikroplasty lze nalézt ve velkém počtu plastových lahví. Tyto mikroplasty ohrožují lidské zdraví. Složky, které se nacházejí v plastových lahvích, mohou snižovat plodnost, zvyšovat tělesný tuk, negativně ovlivňovat nervový a imunitní systém, ovlivňovat vývoj mužských genitálií, podporovat dětskou obezitu a zvyšovat šance na rozvoj kardiovaskulárních chorob. Pro děti jsou ještě škodlivější.

2. Chemicky vyčištěné oblečení

Při chemickém čištění oděvů se používá mnoho nebezpečných chemikálií a některé se mohou přilepit na látku. Při vdechování těchto chemikálií existuje šance, že byste mohli mít podráždění dýchacích cest a očí, bolesti hlavy, závratě a problémy se zrakem.

3. Zadržování kýchnutí

Pokud držíte kýchnutí, existuje šance, že byste mohli prasknout ušní bubínek vzduchem, který kýchání pošle do uší. Ovládání kýchnutí může způsobit stlačení a prasknutí vašich krevních cév v očích, nose a ušních uších.

4. Použití parfémů plných chemikálií

Hodně parfémů je plné toxických látek, které společnosti udržují v tajnosti. Tyto složky pocházejí z ropy a mohou způsobit dýchací a hormonální problémy, nevolnost a zvracení. V nejhorším případě mohou lidé dokonce trpět otravou parfémy nebo rakovinou.

5. Praskání pupínků

Za prvé, praskání pupínků je může zhoršit a dokonce způsobit jizvy, takže to opravdu není užitečné. Existuje část obličeje známá jako „trojúhelník smrti“, která má přímou vazbu na mozek, a pokud tam způsobíte infekci pokusem vytlačit pupínky, může snadno dosáhnout nervového systému a způsobit komplikace s viděním, ochrnutím , meningitida a v nejhorších případech smrt. Pokud se vám někdy zdá, že se vám hodí pupínek, jen si místo toho zahrajte s náramkem a touha zmizí.

6. Použití kosmetiky se syntetickými látkami

Je důležité vědět, zda make-up, který používáte, obsahuje syntetické komponenty, které mohou být pro vás velmi škodlivé. Tyto složky se mohou časem hromadit ve vašem těle a způsobit podráždění kůže nebo dokonce rakovinu.

7. Neměníte polštář

Každou noc, když spíte, absorbuje polštář pokožku, vlasy a tělový olej. To může přilákat roztoče, které rostou ve vašem polštáři, což může způsobit opravdu špatné alergie.

8. Škubání chloupků z nosu

Vytrhávání chloupků z nosu může způsobit podráždění a zánět kůže. Pokud odstraníte chloupky, oslabíte také váš imunitní systém a může to vést k meningitidě a dalším mozkovým infekcím.

9. Jezení hotových jídel

Balené potraviny mají mnohem méně výživy než čerstvé potraviny. Mnoho z těchto výrobků připravených k použití produkuje karcinogeny, protože jsou vařeny při vysokých teplotách. Tato jídla mají také tendenci mít látky, které mohou zvýšit riziko vzniku cukrovky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také