Muž hodil minci do motoru letadla
Autor: iStock Muž hodil minci do motoru letadla

Aerolinky chtějí žalovat muže, který hodil do motoru letadla mince. Důvod, proč to udělal, vás šokuje

Publikováno: 27.02.2019
Lidé mají různé zvyky a rituály, jako třeba házení mincí po letadlech, ale asi by je měli vykonávat tak, aby tím neohrozili ostatní.

reklama

Lidé už od nepaměti věří nejrůznějším pověrám a dodržují spoustu tradic, aby se jim dobře dařilo, měli štěstí a uchránili se od všeho zlého. V Číně například vyznávají jeden velmi speciální rituál – házejí mincemi, aby se jim splnilo jejich přání. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se jeden muž nerozhodl hodit dvě mince po letadle aerolinek Lucky Air, ve kterém měl společně se svou ženou a dítětem cestovat. Udělal to bohužel tak nešťastně, že stroj nemohl z bezpečnostních důvodů vzlétnout a nakonec byl let úplně zrušen. Všech 162 pasažérů na palubě tak muselo na další spoj čekat až do následujícího dne. To stálo společnost Lucky Air v přepočtu téměř 500 tisíc korun a proti dotyčnému cestujícímu hodlá učinit náležité právní kroky.

28letý muž jménem Lu se přiznal, že hodil mincí při nástupu na přistávací plochu, protože doufal v bezpečný let. Lu byl týden poté, co předletová kontrola objevila minci v blízkosti motoru, zadržen úřady. Podle profesora Oujanga Jie z univerzity civilního letectví v Číně i tak malý předmět, jako je mince, může motor letadla vážně poškodit, nebo dokonce zničit. Stroj by se podle něj mohl otřásat, ztratit rychlost nebo i zastavit ve vzduchu, pokud by se mince dostala do jádra motoru. To by všechny cestující na palubě vystavilo obrovskému riziku. Pokud tedy chcete zažít šťastný let, doporučujeme, abyste se nikdy neuchylovali k podobným rituálům a raději se třeba pomodlili.

Tvrdé přistání letadla

VIDEO: Cestující natočil tvrdé přistání letadla. Bál se, že se stroj rozpadne. Tohle video nahání hrůzu!

Nouzové přistání kvůli opilému pasažérovi 3

FOTO: Týpek se tak opil, že kvůli němu muselo nouzově přistát letadlo! Teď za to krutě zaplatí

reklama