Virály

3. října 2022 10:05

redakce Prima Lajk

Aktivistka vylila moč a výkaly na pomník válečného veterána. Proč to proboha udělala?

Žena na protest polila pomník britského válečného veterána kapitána sira Toma Moora lidskými výkaly.

Myšlenkové pochody klimatických aktivistů jsou někdy více než bizarní. Svědčí o tom i chování bojovnice za změnu klimatu Maddie Budd, která se nechala natočit, jak polévá lidskými výkaly a močí pomník válečného veterána ze 2. světové války, kapitána sira Toma Moora na protest proti soukromým letadlům.

Paradoxem však je, že válečný hrdina nikdy ani vlastní soukromý tryskáč neměl, a tak je velkou záhadou, proč si na protest vybrala znesvěcení právě jeho pomníku. „Studuji medicínu, protože věřím v péči o lidi. Pokud věříme, že NHS (Národní zdravotní služba) je důležitá, pokud věříme v péči jeden o druhého, pokud věříme, že pracovníci NHS dělají zásadní práci, proč nutíme náš zdravotnický systém ke kolapsu, proč nutíme naši civilizaci ke kolapsu, proč v podstatě nikdo nebere tuto genocidu celého lidstva vážně?“ nechala se slyšet 21letá aktivistka Budd.

Kapitán sir Tom Moore zemřel ve věku 100 let v únoru roku 2021 v souvislosti s covidovým onemocněním. Ještě před smrtí se mu podařilo v rámci charitativní akce vybrat pro britský zdravotnický systém NHS 33 milionů liber. Dosud není známo, proč si aktivistka ke svému protestu vybrala právě tohoto válečného hrdinu. „Dokud vláda neukončí britská soukromá letadla, pokaždé, když jedno vzlétne, vyliju kýbl krve na všechno, čeho se kapitán Tom zastával,“ dodala klimatická aktivistka.


Přečtěte si také