návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

Americká hymna je prý rasistická a musí se změnit, tvrdí kritici. Která píseň by ji mohla nahradit?

Změní Američané po vlně protestů svoji hymnu?
Vydáno: 30.06.2020
Bude se měnit americká hymna? 1
Autor: istock.com Bude se měnit americká hymna? 1

Vlna protestů proti rasové diskriminaci a policejní brutalitě s ní spojené v USA rozpoutala desítky konverzací, které nyní ovládají společenský diskurz. Řeší se například otázky zrušení policie, cenzury některých filmů, nebo strhávání pomníků a soch. No a teď se ozývají hlasy, které navrhují taky změnu hymny. Proč?

Píseň The Star-Spangled Banner totiž složil amatérský básník Francis Scott Key, který byl mimo jiné taky otrokář. Jeho socha byla koneckonců mezi těmi, které protestující v San Franciscu shodily. Historik Daniel E. Walker a spisovatel Kevin Powell tak nyní navrhují, aby se hymna změnila. Nahradit by jí podle všeho mohla například píseň Imagine od Johna Lennona, která perfektně spojuje všechny lidi a kultury na světě. A co víc by mělo Ameriku symbolizovat, než právě tohle poselství.

Článek je zařazen v: kritici , americká hymna , změna , John Lennon , Imagine , rasismus , protesty , USA

reklama