Virály

12. října 2022 11:44

redakce Prima Lajk

Americký prezident začal spolupracovat s tiktokery. Chce dostat politiku mezi mladé

Americký prezident Joe Biden chce šířit politiku mezi mladé lidi pomocí TikToku.

Nízká volební účast a ještě horší politický přehled – to není jen akurátní popis situace mezi mladými lidmi v Česku, nýbrž i v Americe. Americký prezident Joe Biden a jeho tým z Bílého domu by to ale do budoucna rádi změnili, a právě proto teď nyní začali spolupracovat s vybranými tvůrci ze sociální sítě TikTok, pomocí níž chtějí šířit osvětu.

„Pokud chceme vyjít ven a mluvit s velkým množstvím lidí, jejichž životy ovlivní zákon o snížení inflace, a také vzít zavděk a říct jim, jak mohou získat přístup k některým výhodám, musíme se dostat do digitálních komunit, ve kterých tito lidé žijí. A to znamená trávit čas s digitálními tvůrci, kteří mají obrovský dosah na tato publika,“ řekl Rob Flaherty, ředitel digitální strategie Bílého domu, serveru NPR.

Influenceři se tak například potkávají se členy Národní ekonomické rady, Úřadu pro klimatickou politiku, ale i se samotným prezidentem Joem Bidenem nebo viceprezidentkou Kamalou Harris. Mezi těmito influencery je například i známý V Spehar, moderátor pořadu Under The Desk News, který poskytuje denní minutové zpravodajské přehledy svým 2,7 milionům sledujících na TikToku. Nová strategie pak rozhodně není scestná, podle posledních průzkumů čerpá ze sociálních sítí včetně TikToku zprávy a informace až třetina dospělých Američanů ve věku 18–29 let. Jedná se tak o správný krok, rozhodně by však neměl být poslední.

Sdílejte článek

Přečtěte si také