Virály

2. prosince 2022 14:54

redakce Prima Lajk

Amsterdam chce zpřísnit pravidla pro prodej trávy! Co jej vede k náhlé změně?

Evropské město zábavy chce zavést nová a přísnější pravidla.

Hlavní město Nizozemska je víc než pro svou krásnou architekturu a kulturní památky známé jako město večírků, tolerance i divoké zábavy. Amsterdam pro žhavý noční život a volný přístup k drogám a prostituci navštíví ročně miliony turistů. To se však nelíbí tamním úřadům ani místním obyvatelům, podle kterých je potřeba, aby začali turisté vnímat krásu města pro jeho tradice a kulturu, ne pro lidské neřesti.

Aby proto zamezili proudy opilých turistů potulujících se městem a hledající povyražení, Amsterdam zvažuje, že by pro zahraniční turisty zavedli přísnější pravidla. Ta by se měla týkat dřívější zavírací doby barů a klubů, a co víc, dotkla by se i proslulých coffee shopů. V některých částech města by byl naprostý zákaz konzumace alkoholu i konopí. „Pokud milujeme naše město, musíme jednat hned,“ řekl místostarosta Amsterdamu Sofyan Mbarki.

Zda se plány na zpřísnění pravidel uskuteční, nebo ne, je zatím ve hvězdách, ale návrh na změnu legislativy by měl být předložen radě hlavního města už 21. prosince. Pokud tedy váháte, zda si ještě před Vánoci neudělat výlet do města hříchů, možná je teď ten správný čas.

Sdílejte článek

Přečtěte si také