Virály

5. října 2020 15:56

sarka.turcekova@gmail.com

Apple změnil kvůli pandemii emoji s rouškou na jiného. Líbí se vám víc než ten minulý?

Společnost Apple proměnila emoji kvůli koronaviru. Smajlíka s rouškou používali všichni. Nynější emoji vypadá o trochu šťastnější.

Některé emoji jsou používané víc než jiné. Zejména emoji s rouškou se stalo tento rok u Applu jedním z nejpoužívanějších. A vzhledem k celosvětové pandemii koronaviru se to asi jen tak nezmění. Pro jeho velkou oblíbenost se však společnost Apple rozhodla, že emoji trochu upgraduje. Nová verze emoji přichází s novým operačním systémem Apple, iOS 14.2, který je aktuálně ve fázi beta a jeho vydání se očekává koncem října nebo začátkem listopadu 2020.

Předtím měl emoji zatočené oči a vypadal trochu smutně. Po proměně má však veselé červenající se tvářičky a šťastné oči, které mají naznačovat, že se pod rouškou skrývá úsměv. Emojipedia dokonce vytvořila grafiku porovnávající verzi před a po, která ukazuje, o kolik je dnes emoji šťastnější. A jestli si nejste jistí, že pod rouškou úsměv skrývá, web také ukázal, že nové emoji si doslova vypůjčuje výraz z už existující „usmívající se tváře“ společnosti Apple. Celkově Apple představí 100 nových emoji.

Sdílejte článek
Štítky rouška Apple koronavirus COVID-19 PANDEMIE emoji emoji korona

Přečtěte si také