Virály

26. prosince 2019 13:16

sarka.turcekova@gmail.com

Babička vybírala od každého člena rodiny peníze za vánoční večeři. Kolik na tom vydělala?

Jak se říká, všechno něco stojí. A proto se tahle žena rozhodla vybírat od příbuzných velkou sumu peněz, aby vánoční tabule stála za to.

Většina z nás má na Štědrý den k večeři nějaký řízek nebo kapra, a k tomu bramborový salát. Dřív se považovali za velkou delikatesu také šneci nebo houbový kuba. 52letá babička Hayley se nicméně chce na každou vánoční večeři rozšoupnout a vykouzlit svým příbuzným něco speciálního – obrovskou vánoční tabuli. Od příbuzných proto chce už předem zaplatit tisíc korun na jednoho, přičemž na večeři chodí celkem 12 lidí – letos tedy vybrala dohromady dvanáct tisíc. Za nákupy ale utratila jen 8900 korun (v přepočtu), takže na tom, že připraví pro všechny velkou vánoční tabuli, ještě vydělá. Ovšem, jak se to vezme – příprava takových jídel musí dát neuvěřitelnou práci.

Hayley říká, že to takhle dělá proto, aby uspokojila specifické potřeby každého člena rodiny. Říká, že její lednička je naprosto plná a má zásoby masa hovězího, vepřového, kuřecího až po krůtí. Stejně tak šampaňské a různé druhy nápojů pro děti. Má dvě dcery ve věku 26 a 33 let. A ještě syna, kterému je 27. Každý přivádí na večeři svého partnera, či děti, kterým je 13, 11, 7 a 3 roky. A ještě je jedno další na cestě. Vánoční tabule tak vypadá jako solidní bufet, kde je opravdu z čeho vybírat. Hayley si výběrem hotovosti od každého tak chce být jistá, že na nic nezapomene. Prý svojí rodinu na Vánoce až moc rozmazluje, ale dělá to ráda.

Sdílejte článek

Přečtěte si také