Virály

13. prosince 2021 11:21

redakce Prima Lajk

Biskup se oženil s autorkou satanistického erotického románu. Dostal za to doživotní zákaz kázání

Španělský biskup potvrdil, že zakázané ovoce chutná nejvíc.

Nejmladší biskup ve Španělsku Xavier Novell Gomà dostal zákaz účasti na svátostech poté, co se oženil s autorkou eroticko-satanistického románu Silvií Caballolovou. Oficiální prohlášení podala Španělská biskupská konference. Ačkoli si může ponechat svůj titul biskupa, nadále už nebude smět „vysluhovat svátosti a vykonávat jakékoli jiné činnosti magisteria, ať už na veřejnosti, nebo v soukromí“.

Konzervativní katolický biskup byl v minulosti znám zejména jako odpůrce homosexuálů, interrupcí či eutanázie. Je o něm dokonce veřejně známo, že podporoval konzervativní terapie a praktikoval exorcismus u homosexuálů. Na svou funkci rezignoval už v létě, kdy přiznal poměr s autorkou erotických románu se satanistickými motivy. „Zamiloval jsem se a chci udělat správnou věc,“ hájil Novell romantický poměr se Silvií Caballolovou. Odchod tenkrát odůvodnil „čistě osobními důvody“, za kterými se ve skutečnosti skrýval milostný poměr, který před pár dny vyústil ve sňatek.

Sdílejte článek
Štítky Španělsko církev Španělsko katolický biskup Xavier Novell Gomà erotický román Španělská biskupská konference Novell

Přečtěte si také