BIZARNÍ PŘÍBĚH: Muž přestal mluvit s rodinou kvůli mlaskání. Proč mu to tak vadilo?

Někomu neskutečně vadí mlaskání u společného jídla. Vážně je nutné jíst s otevřenou pusou a nepomlaskávat u jídla? Tenhle chlapík nesnáší zvuk přežvykování tak moc, že radši přerušil kontakt s rodinou.

Někteří lidé mlaskání nenávidí, ale trochu jiná situace je to u tohoto 41letého muže ze San Diega. Derrol trpí takzvanou misofonií, což je porucha, která se spustí, když slyší určité zvuky. Ty v jeho těle probudí velkou emoční reakci – jako je vztek a panika. Derrol, který se živí jako manažer společnosti v oblasti grafického designu, díky svojí poruše strávil většinu života v přesvědčení, že je naprostý blázen.

Lidé mu zkrátka nerozuměli. Jeho stav byl natolik vážný, že nemohl vídat ani své příbuzné kvůli zvukům mlaskání, které vydávali jeho blízcí při společném stolování… Nemohl tyhle zvuky ani slyšet a cloumal jím vztek. Pro jeho okolí to navíc vypadalo jako naprostá malichernost. Komplikovalo mu to i randíčka – když žena začala mlaskat, skřivil se mu obličej v hrozném úšklebku, který prostě nedokázal skrýt. Mlaskání, nebo třeba zvuk otevírající se propisky, ho rozpaluje doběla.

Mlaskání a žvýkání je prý tak specifický výrazný zvuk, že ho slyší úplně všude. A když k tomu připočte ještě cizí hlas a k tomu zvuk příborů, může se zbláznit. Nesnáší taky šustění plastových sáčků. Nechodí dokonce ani do kina, protože tam pro změnu zas lidé otevírají krabičky s jídlem. No, to musí být dost kreativní život, nemyslíte?

Sdílejte článek

Přečtěte si také