Blíží se konec streamování na Twitchi? Platforma narazila na zásadní problém

Twitch řeší velký problém.

Když se řekne herní streamování, většině lidí jako první přijde na mysl platforma Twitch.tv. Ještě aby ne, v současnosti se stále jedná o nejúspěšnější a největší síť streamerů na internetu. Má to ale háček. Na rozdíl od své konkurence v podobě YouTube a Facebooku totiž Twitch neroste. Počet sledujících sice ani moc neklesá, jenže to by se v budoucnu mohlo snadno změnit.

Facebook i YouTube totiž patří mezi největší stránky na internetu, na jednom si pouštíte videa, na druhém máte váš sociální on-line život. Oba weby přitom nabízejí obří zázemí a doslova nespočet možností, jak zlákat nové streamery. Což se mimochodem daří, nedávno například na YouTube přešel jeden z největších Twitch streamerů Ludwig.

On je však pouhou špičkou ledovce, poněvadž streamování na YouTube i Facebooku testuje čím dál více tvůrců, pokud tedy Twitch nepřijde brzy s nějakou novinkou nebo aspoň nezlepší vztahy se svými streamery, kdy lidé často ani nevědí, za co dostali ban, může v budoucnu nálepku největší streamovací platformy snadno ztratit, a to i přesto, že se Amouranth hodlá polonahá koupat v bazéncích ještě dalších deset let.


Přečtěte si také