Virály

13. dubna 2022 15:07

redakce Prima Lajk

Brazilská armáda nakoupila obří množství Viagry. Jejímu bizarnímu důvodu opravdu neuvěříte

Brazilská armáda řeší kontroverzní nákup 35 tisíc tabletek Viagry.

To je teda slušný průšvih. Představitelé brazilské armády a pravicové vlády prezidenta Jaira Bolsonara teď totiž musí horko těžko vysvětlovat, proč v uplynulých letech nakoupili obří množství Viagry. Celkově to dělá přes 35 tisíc pilulek. Největší část z nich přitom dostalo tamější námořnictvo.

„Rádi bychom se dozvěděli, proč vláda prezidenta Jaira Bolsonara vydává státní peníze na Viagru a v takovém množství,“ řekl socialistický poslanec Elías Vaz de Andrade. „Nemocnice v celé zemi se potýkají s nedostatkem léků, včetně například inzulínu pro chronicky nemocné pacienty, a armáda dostává tisíce pilulek Viagry. Společnost si žádá vysvětlení,“ dodal.

Podle deníku O Globo se mluvčí armády brání tím, že pořizovali Viagru pro pacienty s plicní arteriální hypertenzí. Jinými slovy tím prý léčili špatný krevní tlak. Toto vysvětlení je podle odborníků nepravděpodobné, přesto ovšem má vědecký základ. Viagra totiž původně vznikla jako vedlejší produkt právě přípravku na léčbu vysokého krevního tlaku. Až později se přišlo na to, že účinná látka v ní pomáhá s poruchami erekce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také