Virály

12. října 2018 00:16

redakce Prima Lajk

Britský pár pojmenoval svého syna po Hitlerovi. Co jim za to hrozí?

Výběr jména pro dítě je vždy nelehký úkol pro většinu rodičů. Tento pár ale zvolil opravdu nevšední jméno.

Pár, který byl předveden před soud, byl členem zakázané britské neonacistické skupiny jménem „Národní akce“. Poté, co se jejich syn v minulém roce narodil, dostal jako prostřední jméno Adolf.

Porotcům soudu byly zobrazeny fotografie, na kterých je dítě vyfotografované s vlajkou hákového kříže a napodobuje nacistický pozdrav.

Claudie Patasová (38) a Adam Thomas (22), jsou obvinění z členství v radikální skupině Národní akce, která vznikla v roce 2013 a po vraždě Jo Coxové byla v roce 2016 zakázaná. Jo Coxová byla humanitní pracovnicí a britskou poslankyní za labouristickou stranu.

Navzdory zákazu skupina nadále rozšiřovala bílé nacistické hodnoty po celé Anglii. Akce této skupiny by mohly být popsány jako „bílý džíhád“. Jedná se o určitý druh teroru, který se zrodil z fanatického a domorodého přesvědčení o bílé nadřazenosti. Ti, kteří spadají do pro ně „méněcenné“ skupiny jsou především lidé snědé barvy pleti, Židé a Asiaté.

Adam čelí dále obvinění týkajících se vlastnictví předmětů, které by mohly být použity ke spáchání teroristického činu. Jejich případ se u soudu nadále projednává.

Sdílejte článek

Přečtěte si také