návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

Budoucnost je tady! Tohle zařízení vám dovolí řídit ostatní jako lidský Uber! Jak to funguje?

Vyzkoušeli byste si lidský Uber?
Vydáno: 03.10.2018
Jak bude fungovat lidský Uber? 2
Autor: istock.com Jak bude fungovat lidský Uber? 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Japonsko je země tak moc žijící budoucností, že bychom se nedivili, kdyby robotí povstání začalo právě tam. Následující technologická novinka ale s roboty tentokrát nesouvisí. Místo toho totiž vědec Jun Rekimoto představil na vědecké akci vynález zvaný ChameleonMask, který ale v podstatě funguje jako takový lidský Uber.

Stačí někomu nasadit na hlavu displej, kde se objeví vaše tvář, a následně jste najednou „fyzicky“ přítomni, zatímco řídíte tu druhou osobu ve vašem zástupu. Zní to trochu otrocky a nemá to moc daleko ke klasickému skypování, přesto novinka sklidila nebývalý obdiv. Maska totiž dává lidem možnost navštěvovat různé akce, výstavy a další věci, kam by se kvůli ceně cestování například nedostal, a kterou by online nikde nenašel. V budoucnu by se tak lidem mohli právě tímto nebo nějakým podobným způsobem otevřít další cesty k socializování a poznávání cizích kultur. Nicméně jo, zatímco my žijeme v roce 2018, Japonci jsou už v 3018.

Článek je zařazen v: uber , budoucnost , Japonsko , věda , vynález