návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

Budoucnost je tady! Tohle zařízení vám dovolí řídit ostatní jako lidský Uber! Jak to funguje?

Vyzkoušeli byste si lidský Uber?
Vydáno: 03.10.2018
Jak bude fungovat lidský Uber? 2
Autor: istock.com Jak bude fungovat lidský Uber? 2

Japonsko je země tak moc žijící budoucností, že bychom se nedivili, kdyby robotí povstání začalo právě tam. Následující technologická novinka ale s roboty tentokrát nesouvisí. Místo toho totiž vědec Jun Rekimoto představil na vědecké akci vynález zvaný ChameleonMask, který ale v podstatě funguje jako takový lidský Uber.

Stačí někomu nasadit na hlavu displej, kde se objeví vaše tvář, a následně jste najednou „fyzicky“ přítomni, zatímco řídíte tu druhou osobu ve vašem zástupu. Zní to trochu otrocky a nemá to moc daleko ke klasickému skypování, přesto novinka sklidila nebývalý obdiv. Maska totiž dává lidem možnost navštěvovat různé akce, výstavy a další věci, kam by se kvůli ceně cestování například nedostal, a kterou by online nikde nenašel. V budoucnu by se tak lidem mohli právě tímto nebo nějakým podobným způsobem otevřít další cesty k socializování a poznávání cizích kultur. Nicméně jo, zatímco my žijeme v roce 2018, Japonci jsou už v 3018.

Článek je zařazen v: uber , budoucnost , Japonsko , věda , vynález

reklama