Bývalá majitelka pohřební služby prodávala mrtvá lidská těla. Jaký brutální trest jí hrozí?

Žena vlastnící pohřební ústav nelegálně prodávala orgány zesnulých.

K naprosto skandálnímu incidentu došlo v Coloradu v místním pohřebním ústavu Sunset Messa, který vlastnila Megan Hess, jež zároveň provozovala společnost poskytující lidské orgány Donor Services. Před nedávnem se totiž přiznala k tomu, že nelegálně prodávala části lidských těl a kremace nebožtíků jen fingovala. Podle výpovědi si nechávala orgány, končetiny, páteře i hlavy zemřelých, které později prodávala na černém trhu.

Pozůstalým tak místo zesnulých v urnách dávala betonovou směs nebo zbytky smíchaného popela. Šokující činy měla páchat i se svou matkou Shirley Koch, která vinu sice prvně popřela, ale nyní se k ohavnostem přiznala. Nelegální byznys s více než osmi sty mrtvými osobami měly ženy páchat dlouhých deset let a přijít si měly na stovky tisíc dolarů.

Soud nyní šestačtyřicetiletou Hess odsoudil ke dvaceti letům vězení, přičemž její matka Koch si odpyká trest za mřížemi ve výši patnácti let. Zatímco Mess se starala o obchodní stránku „podniku“ matčinou úlohou bylo mrtvá těla porcovat. „Zrůdné chování Hess a Koch způsobilo rodinám a dalším příbuzným nesmírnou emocionální bolest,“ uvedl žalobce Tim Neff při soudním jednání.


Přečtěte si také