Virály

23. září 2020 14:07

sarka.turcekova@gmail.com

Bývalý americký politik prohlásil, že je koronavirus hoax. Pak na něj zemřel

Tenhle politik pandemii koronaviru odmítal uvěřit. Když na něj ale onemocněl, tak neměl na vybranou.

Bývalý radní z Nashvillu Tony Tenpenny (57) nevěřil, že je koronavirus nějaký problém. Podporoval Trumpa a tvrdil, že jde jen o podvod, který se pokouší zastavit Trumpovo znovuzvolení letos v listopadu. Navíc naznačil, že ti, kteří nosí roušku, jsou jen manipulovaní, aby žili ve strachu a mohli být ovládaní socialistickou agendou. Svoje názory sdílel na Facebooku až do srpna. Pak se ale sám koronavirem nakazil a museli jej hospitalizovat.

Začátkem září byl umístěn do ventilátoru, jeho stav se však stále zhoršoval. V neděli ráno (20. září) na následky boje s koronavirem zemřel. A přitom v dalších příspěvcích na Facebooku, které byly odstraněny, nazval Světovou zdravotnickou organizaci a Centra pro kontrolu nemocí v USA „lžícími osly“ a sdílel příspěvky, které spojovaly koronavirus s démony.

Vehementně byl proti uzamčení USA a řekl, že uzavření země bylo zaměřeno na „uzavření americké ekonomiky, obviňování Trumpa a vytvoření vlády jednoho světa“. Tonyho odchod potvrdila jeho manželka Robbie, která napsala: „S velmi těžkým srdcem vám dávám všem vědět, Tony včera zemřel. Prosím, modlete se za mě, našeho syna Ira a rodinu, když zpracováváme tuto tragickou ztrátu.“

Sdílejte článek
Štítky koronavirus korona PANDEMIE

Přečtěte si také