Virály

9. prosince 2020 11:40

redakce Prima Lajk

Bývalý šéf vesmírného programu tvrdí, že Země tajně komunikuje s mimozemšťany! Proč mu lidé věří?

Vážně jsou mimozemšťané skuteční?

Profesor Haim Eshed, bývalá hlava vesmírného programu v Izraeli, nedávno začal plnit hlavičky novinových titulků, když prohlásil, že je Země v kontaktu s mimozemskými rasami, jež jsou součástí tzv. Galaktické federace. Je možné, že muž tvrdí pravdu?

Konkrétně by prý s Federací měl jednat Izrael a USA a mimozemšťané údajně touží zůstat v anonymitě do té doby, než bude lidstvo připravené. Jenže na celé kauze je hned několik věcí, kvůli kterým zůstáváme skeptičtí. Zaprvé, Eshed právě propaguje svoji novou knihu. Zadruhé, prezident Donald Trump neumí držet tajemství, a kdybychom opravdu byli v kontaktu s mimozemšťany, nejspíš bychom se to jako první dozvěděli právě od něj. Každopádně co podle profesora mimozemšťané chtějí?

Podle všeho zaprvé provádět experimenty na Zemi – snaží se prý pochopit smysl vesmíru a života jako takového. Lidé jsou pak v tomhle ohledu skvělými pomocníky. Nakonec Eshed řekl, že celou věc prozradil jen proto, že už nemá co ztratit a že se těší na to, až čas ukáže, že měl pravdu. Je si totiž jistý tím, že mu lidé z velké části v tuto chvíli věřit nebudou. No, zní docela rozumně, ale mimozemšťané? Ne, asi ještě vážně nejsme připraveni.


Přečtěte si také