Virály

8. září 2022 11:14

redakce Prima Lajk

Černoška žaluje banku, protože jí zaměstnanci odmítli vyplatit výherní šek. Vážně za to může rasismus?

Seniorka tvrdí, že byla v bance rasově diskriminována, a proto nedostala svou výhru, na kterou měla nárok.

Jednasedmdesátiletá černoška Lizzie Pugh z amerického Michiganu byla na výletě s církevní skupinou v kasinu, když se na ni konečně usmálo štěstí. Na jednom z automatů totiž vyhrála jackpot a už se nemohla dočkat, až si v bance vyzvedne svůj výherní šek. To, co však zpočátku vypadalo jako sen, se později změnilo v noční můru.

Když si šla totiž Pugh do banky pro své peníze, zaměstnanci Fifth Third Bank jí odmítli vyplatit požadovanou částku. Odkazovali se na to, že výhry z kasina Soaring Eagle Casino & Resort, ve kterém žena zvítězila, jsou podvodné stejně jako její šek. Podle Pugh měli navíc zaměstnanci rasistické a nevhodné poznámky na její osobu.

„Byla jsem zdrcená. Pořád jsem se jich ptala, jak vědí, že je šek falešný, ale oni jen trvali na tom, že se jedná o podvod,“ stěžovala si žena s tím, že jí prý v jednu chvíli i vyhrožovali přivoláním policie. Druhý den nato se tak seniorka vydala do jiné banky, kde jí šek bez problémů vyplatili.

Rozhodla se proto podat trestní žalobu na Fifth Third Bank kvůli porušení občanských práv. „To, co se stalo Lizzie, je opravdu srdcervoucí,“ řekla právnička Deborah Gordon, která se podobnými případy zabývala už v minulosti. „Ti lidé jí zkazili radost a ještě ji ponížili,“ dodala.


Přečtěte si také