Virály

9. února 2021 15:07

redakce Prima Lajk

Černošku osvobodili po 38 letech otroctví! Jak je to vůbec možné?

Černoška byla držena 38 let v otroctví. Nyní se konečně dočkala svobody.

Madaleně Gordiano bylo teprve 8 let, když zaklepala na dveře jisté Marii das Graças Milagres Rigueiry a prosila o jídlo. Maria a její rodina byla velice zámožná, mohla si tak dovolit Madaleně poskytnout komfortní život. Maria, která se v té době živila jako učitelka, se rozhodla Madalenu adoptovat, s čímž tehdy souhlasil rovněž zbytek rodiny. Jenže k Madaleně se následně nikdo jako k sestře či dceři nechoval.

Následně tak dívka začala pro rodinu vařit, uklízet, starat se o domácnost, to vše, aniž by za svou práci kdykoli dostala zaplaceno nebo si mohla vzít volno, natož dům opustit. V jejích dvaceti pak dokonce Madalenu provdali za bohatého strýce. S ním ale žena nikdy nebydlela a po jeho smrti jen zdědila veškeré jeho jmění, které ovšem nikdy neviděla, protože si ho rodina přivlastnila.

Když se Madalenu konečně podařilo osvobodit, bylo jí už 46 let. Lidé zodpovědní za její stav přišli o práci a nyní se jimi zabývá policie, Madalena se vrátila ke své biologické rodině, má opět přístup ke svým zděděným financím a s pomocí týmu psychologů a sociálních pracovníků se pomalu ale jistě vrací do světa jako svobodný člověk.

Sdílejte článek

Přečtěte si také