Virály

27. května 2020 13:29

sarka.turcekova@gmail.com

Češi ničí úrodu, protože si dělají selfíčka v polích s jetelem! Jaké už nadělali škody?

Těžko říct, co lidem běží hlavou, když si potřebují za každou cenu udělat fotku v poli mezi jetelem. To, že válením se v poli pokazí úrodu, je ale zřejmě ani trochu netrápí.

Zemědělci v Česku zuří a není se čemu divit. Lidé, kteří prahnou po hezkých fotkách na sociální sítě, se jim totiž hromadně fotí na polích, a dokonce si sem přistavují auta. To všechno jenom proto, aby si mohli dát třeba na Instagram barevnou fotku s květinami. Agrární komora ČR z toho ale rozhodně nadšená není a kritizuje chování Čechů i Slováků. Přijde jim to jako vrchol lhostejnosti, kdy si lidé vůbec nepřipouštějí, že pole někomu patří a že takhle ničí úrodu. Kvůli fotce tak ničí lidé zemědělcům práci.

Dále vysvětlují, že jetel je důležitou složkou krmiva pro hospodářská zvířata a také jako zelené hnojení. Lidé toho ale nedbají a protože má fotku se žlutou řepkou skoro každý, tak nemohou červenému jetelu odolat – „kdyby bylo takových polí víc, možná by si to lidé nefotili jako blázni“, píše jeden uživatel. Mnozí další se pak přidávají s tím, že fotografové většinou udělají takové fotky jen od cesty, a že pak z toho lidé mají dojem, že mohou lézt přímo na pole. To ale mnozí popírají a tvrdí, že nelze tímhle chování lidí omlouvat, a spíše to ukazuje na to, že lidé nejsou ochotní respektovat pravidla. A chtějí si fotku udělat za každou cenu…

Sdílejte článek

Přečtěte si také