Virály

17. března 2020 14:32

sarka.turcekova@gmail.com

Česká lékařka odhalila, jak to teď doopravdy vypadá v našich nemocnicích. Co všechno musí denně zvládnout?

Nemocnice praskají ve švech a lidé se chodí testovat naprosto zbytečně. Taková jsou slova jedné z pražských lékařek.

„Už nemůžem,“ začíná svůj facebookový status lékařka Pavla Kovaříková, která pracuje v pražské Nemocnici Na Bulovce. Popisuje, jak lidi šílí kvůli koronaviru a nemocnice kvůli testování doslova praská ve švech. Personál se nemůže pořádně vyspat, najíst nebo si dojít na záchod. Telefony jim zvoní od rána do večera a čekárny jsou plné. Přitom k nim chodí lidé bez příznaků nebo ti, kteří je předstírají. A to jen aby je otestovali na koronavirus.

Přitom to nejlepší, co lidi můžou udělat při podezření na nemoc, je zůstat doma v posteli a pít horký čaj. Naprostá většina lidí, kteří příznaky nemají, jsou totiž pak jen zbytečnými přenašeči. Anebo si z nemocnice naopak virus odnesou. „Lidi lžou sanitkám i nám o svých symptomech, abychom je vyšetřili, a mají pocit, jak strašně vyzráli na systém,“ píše doktorka.

Zároveň ale tvrdí, že nelze prohlásit, že je koronavirus v pohodě jen proto, že to odnesou lidé staří nebo nemocní. „Vlastně tím říkáte, že na těchto lidech nezáleží a že jsou postradatelní. To není úplně fajn názor,“ dodala.

Sdílejte článek

Přečtěte si také