Virály

18. srpna 2022 14:18

redakce Prima Lajk

Česká univerzita otevře nový obor. Učit se bude i ve virtuální realitě!

Tahle škola otevře nový obor vyučovaný ve virtuální realitě.

Masarykova univerzita od září otevře nový studijní program zvaný Design informačních služeb. Na první pohled nespecifický obor ale ve skutečnosti nabídne docela pokrokový styl výuky. 3letý bakalářský program totiž bude zaprvé jen online, a částečně navíc ve virtuální realitě.

Přihlášky na školu jsou otevřené do 20. srpna, absolventi takového studia se následně mohou uplatnit jako UX (user experience) designéři, grafici či strategičtí manažeři. Výuka bude přizpůsobená zájemcům ze všech možných věkových skupin, včetně například pracujícím studentům.

„Velká část studia půjde absolvovat velmi individuálně s pomocí tutora online nebo v domluveném čase s mentorem. Počítáme s tím, že se budeme pravidelně vídat přibližně šestkrát za semestr. Zhruba na čtyři hodiny dopoledne tak, aby člověk pak stihl ještě nějaké své vlastní činnosti,“ uvedla v rozhovoru se serverem Czechdesign garantka studia Laďka Zbiejczuk Suchá.

Výstupem programu by pak mělo být portfolio projektů, které můžou uchazeči použít například i jako ukázku práce, případně je dále rozvíjet ve vlastní činnosti.


Přečtěte si také