Virály

22. prosince 2020 17:35

sarka.turcekova@gmail.com

Chlapec, který se stal vtipným meméčkem, teď pracuje pro Facebook! Pomohla mu sláva?

Dítě ze slavného vtipného meméčka, které kdysi proletělo celým internetem, dnes pracuje na velmi dobré pozici.

Brent Rambo, slavný kluk z tohoto meméčka, se proslavil na internetu tím, že se na počátku 90. let zúčastnil propagačního videa pro počítače Apple. Na konci videa je vidět, že používá počítač Mac a píše tehdejšímu generálnímu řediteli Johnu Sculleymu, aby mu řekl, jak moc se mu tento stroj líbí. Napíše: "Vážený pane Sculley, Mac vládne světu. Váš přítel z Mac, Brent Rambo." A pak v okamžiku, kdy si pravděpodobně neuvědomil, že mu to změní život, zvednul na kameru se směšným výraznem palec nahoru. Od té doby se stal tento GIF běžnou internetovou reakcí a lze ji snadno najít na klávesnici GIPHY. Tuto klávesnici GIPHY mimochodem nyní vlastní současný zaměstnavatel společnosti Rambo.

V pátek ráno sdílel zaměstnavatel Instagramu Benny Wong obrázek Ramba a napsal, že se dozvěděl, že teď kluk ze slavného meméčka pracuje na Facebooku. To podnítilo mnoho dalších lidí pracujících ve světě sociálních médií, aby se s ostatními podělili o svou historku, jak se dozvěděli o Rambově dvojím životě jako internetovém memu – většinou psali, že je to překvapilo, nebo že taky byli šokovaní. Rambovo zaměstnání na Facebooku potvrdila také známá technologická leakerka Jane Manchun Wong. Rambo má novou práci i na svojí stránce na Linkedinu. Od ledna pracuje jako ředitel společnosti pro síťové inženýrství a infrastrukturu.

Jeho kariéra ho přivedla od start-upů dotcom na počátku 2000s k viceprezidentovi pro technologie v Sony Online Entertainment. Poté veřejně odpověděl na několik otázek, a řekl, že má stále velkou lásku k produktům Mac. I když připustil, že je "jen technickým závislákem", spíše než oddaným fanouškem Mac, Macbook je bezpochyby oblíbeným strojem při cestování.


Přečtěte si také