Virály

6. května 2020 11:04

sarka.turcekova@gmail.com

Chlápek spadl při močení do šachty. Při jeho záchraně našli policisté drogy za čtvrt milionu. Co mu na to řekli?

Když si chtěl ulevit, tak při tom spadl do hluboké šachty a jeho kamarád musel zavolat pomoc. Asi nečekali, že se policajti budou zajímat o úplně jinou věc.

Dva kamarádi na Slovensku zřejmě někam cestovali v autě. A neměli tak zcela čisté svědomí. Těžko říct, co jim muselo běžet hlavou, když si jeden z nich odskočil na malou a spadl při tom do nebezpečné šachty. Nezbývalo jim než zavolat pomoc, aby se jeden z nich dostal ven. Jenomže policisté, kteří jim přispěchali na pomoc, si při tom všimli nějakých sáčků v jejich autě.

Muže převezli do nemocnice poté, co ho vytáhli z šachty. Jejich story byla taková, že tam čekali v půl páté ráno na jejich známého, který je automechanik, protože mají porouchané auto. Při tom si prý kamarád odskočil a spadl do šachty. Když pak ale 30letý Juraj, který pro kamaráda volal záchranu, měl ukázat policistům svoje doklady od auta, všimli si v kufru něčeho podezřelého.

Uvnitř kufru měl schované sáčky s tlakovým uzávěrem a mikrováhy. Proto si vyžádali souhlas k prohlídce vozidla od prokurátora a našli v kufru drogy. Ovšem ne jen dávku pro jednoho člověka. Konkrétně zabavili 2 205 dávek pervitinu, 6 dávek extáze, 16 dávek kokainu a jednu dávku marihuany. Muž se to pak ještě snažil všemožně „zakecat“, nabízel policistům peníze, hodinky nebo i drogy, pokud to nebudou řešit. To mu ale nepomohlo a byl obviněný z drogové trestné činnosti a pokusu korupce, za což mu hrozí 10 až 15 let vězení.


Přečtěte si také