návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

Chovatelka zažila šok, když se jí narodilo štěňátko se šesti nohama! Má vůbec šanci přežít?

Sem tam se narodí zvíře, které je něčím zvláštní. Když už se to ale stane, většinou chovatelé přistupují k utracení.
Vydáno: 15.12.2019
pes se šesti nohama
Autor: Helga Carter/Facebook pes se šesti nohama

Přestože jsou všechna zvířata krásná a zaslouží si naší lásku, tak když se nakonec nějaké zvíře narodí s abnormalitou, je většinou utraceno. Jednak proto, že se přesně neví, jak dlouho přežije, jednak proto, že by takové zvíře nikdo nechtěl. Před podobnou volbou stála i chovatelka Helga Carter, když se jí narodilo štěně, které mělo celkem šest nožiček. Fenka jménem Lulu měla dvě zadní nohy navíc.

Mopsík může použít vnější dvě nohy k chůzi, ale nohy uprostřed mu tam jen tak visí. Zatím se ještě přesně neví, jestli až štěně povyroste, bude potřeba amputovat mu obě, nebo všechny nožky. Další dvě nohy u psa jsou však velmi vzácným výskytem. Pravděpodobně pochází z jejího nerozvinutého dvojčete, které musela absorbovat v lůně matky.

O psa nikdo ke koupi neměl zájem. Proto se chovatelka, namísto krutého utracení zvířete, rozhodla dát psa k adopci. Nyní Lulu, i když je trochu jiná, žije šťastně s jednou rodinou v britské Kolumbii.

Článek je zařazen v: pes , štěně , pes se šesti nohama , šest nohou u psa

reklama