Čína.
Autor: istockphoto Čína.

Čína láká turisty do města, kde vypukla pandemie koronaviru! Co je tam k vidění?

sis. Publikováno: 15.11.2020
Čínské město Wu-chan, kde vypukla pandemie koronaviru, teď láká k tomu, aby si tam lidé vyjeli na dovolenou. Život se tam vrátil do normálních kolejí.

reklama

I když to vypadá hodně bizarně, tak někteří turisté by se mohli právě do Číny vypravit z podobných důvodů, jako někteří jezdí třeba do tajemného japonského lesa sebevrahů anebo do Černobylu. Na konci roku 2019 se právě v čínském městě Wu-chan objevily první zprávy o tom, že se tam objevil koronavirus, jenomže je tehdy nikdo nebral vážně. Postupně se pak stala tato metropole centrem, kde se rozšířila pandemie koronaviru. A to nejen po městě, ale do celé Číny a následně po celém světě. Město by se i přesto mohlo stát významným místem pro takzvaný temný turismus.

Jak byla situace dál, to už víte. Momentálně čelíme v České republice druhé vlně pandemie. Nicméně právě v čínském městě Wu-chan, kde pandemie koronaviru propukla, už se teď žije relativně normálně. Život se tam navrátil do starých kolejí a nejenom že už mohou normálně žít, nakupovat a chodit do kaváren či restaurací, ale dokonce se tam vrací i noční život. Lidé se mohou chodit bavit do klubů, popíjet a tancovat nebo navštěvovat koncerty. Věci, o kterých se nám momentálně může jenom zdát. Přesto až se situace s koronavirem uklidní, bude možné cestovat. A zdá se, že právě Čína by chtěla turisty na tuto „atrakci“ přilákat. Organizace Wuhan Culture and Tourism Bureau přišla s krátkým propagačním videem.

 

 

Život v době koronaviru...

12 výstižných obrázků, které ukazují, jak koronavirus změnil naše životy

Odstartují norci novou pandemii?

Zmutovaný koronavirus by byl velkým problémem. Nemusela by na něj fungovat vakcína


 

reklama