Virály

1. února 2018 11:19

redakce Prima Lajk

Co znamenají bílé skvrny na vašich nehtech? Pokud je máte, dejte si na ně velký pozor! Proč?

Jedná se jen o menší poškození po úrazu nehtu, nebo se za skvrnkami může skrývat i něco víc?

Položili jste si občas otázku, proč se nám na nehtech tvoří bílé malé skvrny či puntíky? Kolují sice staré babské povídačky, že se objevují z nedostatku vápníků. Skutečnost je ale zcela jiná! Nemusíte se ovšem bát, ve většině případů se nejedná o nic vážného. Jde o typické zranění na nehtu, které se vytvoří, pokud se bouchnete nebo zkrátka o něco nešikovně zavadíte. Nehtové buňky se poruší a právě to vytváří ony záhadné bílé skvrny.

Jestli se vám ale tyto puntíky objevují opakovaně, může být situace mnohem závažnější a už se vyplatí věnovat svým nehtům pozornost. Jejich opakovaný výskyt totiž může značit infekci či plíseň. A okamžitě byste měli vyhledat lékaře. Pokud se vám pak na nehtech místo skvrn začnou tvořit malé proužky, může to prvním znakem špatného stravování či dokonce podvýživy. V některých případech pak mohou být tyto skvrny znamením blížící se nemoci.

Pokud pak ony bílé proužky ztmavnou, může se jednat o znamení, že trpíte nějakou formou rakoviny kůže a rovněž byste měli navštívit doktora! Taková pravděpodobnost je však naštěstí velmi malá a ve většině případů bílé skvrny opravdu nic neznamenají a jsou jen jakousi nehtovou modřinou. Takže rozhodně neběhejte k doktorovi hned, jak se skvrna objeví.

Sdílejte článek

Přečtěte si také