Virály

21. května 2019 17:40

redakce Prima Lajk

DĚSIVÉ! Dívka se zabila poté, co lidé na Instagramu hlasovali pro její smrt. Z téhle tragédie vám půjde mráz po zádech

Že sociální sítě můžou zásadně ovlivňovat životy lidí, je jasné. Že ale jejich uživatelé můžou dohnat někoho k sebevraždě, tomu se věří jen těžko...

To, že sociální sítě ovlivňují mladé více, než by měly, svědčí tento případ 16leté dívky z Malajsie, která spáchala sebevraždu kvůli výsledku její ankety na Instagramu. Podle policie uživatelům téhle sociální sítě položila otázku, jestli se má zabít, nebo ne. Přesný popisek zněl následovně: „Hodně důležité, pomozte mi vybrat Ž (život) nebo S (smrt)?“

Děsivých 69 % hlasujících zvolilo druhou možnost. O pár hodin později pak nebohá dívka skočila ze střechy budovy. Její tělo našel kolemjdoucí, po cestě domů mrtvou navíc viděli i její matka a bratr. Jestli důvodem k sebevraždě byla skutečně její anketa, není zcela jasné. Policie tvrdí, že dívka dlouhodobě trpěla depresemi i kvůli tomu, že příliš málo vídala svého nevlastního otce.

Tamní poslanec Singh na základě tohoto případu vyzval příslušné orgány, aby prověřili účty hlasujících. Podle něj by totiž za sebevraždu měli být zodpovědní i lidé, kteří zvolil možnost smrt. „Byla by dívka stále naživu, kdyby ji většina uživatelů na jejím Instagramu odradila od toho, aby si vzala život? Poslechla by je, kdyby jí doporučili odbornou pomoc? Pokud je (v Malajsii) pokus o sebevraždu trestný, možná by mělo být trestné i nabádání k sebevraždě,“ prohlásil Singh.

Mluvčí Instagramu pro Asii a Tichomoří vyjádřila soustrast pozůstalým a poprosila všechny, aby hlásili nevhodný obsah a pokusili se pomoci těm, kteří jsou v ohrožení života. Pevně doufáme, že se podobné případy už nebudou opakovat.

Sdílejte článek
Štítky smrt Instagram život sebevražda anketa teenagerka

Přečtěte si také