Virály

10. února 2018 10:25

redakce Prima Lajk

DĚSIVÉ! Muži vypadl konečník poté, co seděl půl hodiny na záchodě. Může se to stát i vám!

Po tomhle článku si možná příště hodně rozmyslíte, jestli na záchodě zahrajete ještě jedno kolo vaší oblíbené hry.

Pokud si během svých delších zastávek na záchodě s sebou vezmete mobil či knihu, začtete se a strávíte tam více času, než by bylo potřeba, tento článek vás možná dost vyděsí. Přesně to totiž udělal jeden muž ve východní Číně a následky byly hrozivé – musel být převezen do nemocnice poté, co mu vypadl z těla jeho konečník.

Podle deníku Daily Mail seděl nešťastník na záchodě více než půl hodiny a hrál si s telefonem. Když ucítil u svého análního otvoru něco podivného kulatého tvaru, zavolal si záchranku, která ho okamžitě odvezla do nemocnice, kde musel podstoupit chirurgické operaci, při které mu byla tkáň odstraněna.

Ošetřující doktor Su Dan sdělil místním médiím, že byl muži diagnostikován výhřez konečníku, který nastává, když výstelka konečníku sklouzné ze svého místa a dostane se mimo tělo. Uvedl, že pacient trepěl touto diagnózou od svých čtyř let, přičemž vyboulenina se po celou dobu dokázala zatahovat sama. Muž se však tento stav neléčil, a proto se situace zhoršovala až do oné osudové návštěvy WC.

CT vyšetření ukázalo, že kulovitá vyboulenina vyčnívala z análního otvoru muže, měla průměr 16 cm a byla mu chirurgicky odstraněna. Doktor taky oznámil, že pacient měl také modřiny a řezné ranky na střevní stěně. Naštěstí chirurgové zvládli bouli odstranit a pacient se nyní zotavuje v nemocnici. Lékař dodal, že přestože muž tímto stavem trpěl od raného věku, přesto pravidelně trávil na záchodě dlouhé minuty a snaha o vykonání potřeby oslabovala jeho pánevní svaly. Nezapomněl upozornit, že pokud se někomu něco podobného stane, měl by co nejrychleji vyhledat lékařskou pomoc. Ano, to by asi udělal každý z nás. No teď aspoň už budete v takovém případě vědět, o co jde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také