Virály

24. června 2019 13:43

redakce Prima Lajk

DĚSIVÉ ZÁBĚRY: Lidé chtěli zachránit 300 psů na čínském festivalu před jistou smrtí. Prodejci psího masa je brutálně zmlátili

Aktivisté se snažili zachránit tři stovky psů, kteří měli zemřít na čínském festivalu. Psi prodejci sbírají jako nalezence na ulici, pak je zabíjí a jedí.

Tohle je noční můra snad nejen všech aktivistů za práva zvířat. V Číně totiž pozvedli jezení masa na jiný level. Dlouho se traduje, že je psí maso právě v této zemi oblíbenou pochoutkou, ve skutečnosti ho tam však zase tolik lidí nejí. Přesto někteří Číňané pořádají každoročně kontroverzní festival Yulin, v rámci kterého přijdou o život desítky psů. Zvířata jsou nehumánně ubita k smrti, opařena horkou vodou, grilována zaživa nebo zaživa svlečena z kůže. To už nemá nic společného ani s chutí masa, jde o naprosto neakceptovatelný, nehumánní a ještě navíc nehygienický způsob zabití.

Zvířata jsou navíc ještě kradena na ulicích, proto se na festivalu najdou tuláci a nalezenci. Takové maso by nemělo být ani v pořádku konzumovat. Na to ale zakladatelé festivalu, který vznikl v roce 2009, vůbec neberou podle Mezinárodní společnosti Human Society (HSI) ohledy. Není tak divu, že festival vzbuzuje bouřlivé reakce ze strany aktivistů. Kampaň proti Yulin festivalu už podepsalo na 1,5 milionu lidí.

Letos se aktivisti snažili zvířata zachraňovat. Skončili ale surově zbití, v bezvědomí nebo v nemocnici od prodejců, kterým není jejich aktivismus po chuti. Du Yugeng, jedna z aktivistek, zůstala v nemocnici poté, co byla bitá po celém těle ozbrojenými dodavateli, stejně jako její dvě kolegyně, když se snažili na tři stovky psů osvobodit. Podobně skončila jiná padesátiletá žena, která následkem střetu měla zlomená dvě žebra.

Sdílejte článek

Přečtěte si také